Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 17.jūlijs  


Cēsīm savs mākslas terapeits

No 17. līdz 19. jūlijam Cēsīs noritēja 7. Starptautiskā mākslu terapijas konference „MŪSDIENU MĀKSLU TERAPIJA – TEORIJA UN PRAKSE”, kuras mērķis bija iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem mākslu terapijā,  apgūt jaunas mākslu terapijas metodes un paņēmienus praktiskajam darbam, akcentējot  veselības un sociālās aprūpes, kā arī izglītības jomu. Tajā piedalījās  profesionāļi no Lielbritānijas, Itālijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Čehijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas. Gruzijas, Slovēnijas un, protams, Latvijas.  

 

Cēsis šajā konferencē pārstāvēja mākslas terapeite Iveta Jermolājeva, kura ir beigusi Rīgas Stradiņa universitāti un ir viena no  pirmajiem 16 mākslas terapeitiem Latvijā, no kuriem  10 mākslas terapeiti ir dejas  un kustību specializācijā un 6 vizuāli plastiskās mākslas specializācijā, drīzumā beigs arī pirmie mākslas terapeiti  drāmas specializācijā.

Ikdienā Iveta strādā  Cēsu pašvaldības aģentūrā "Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzība aģentūra". Iveta konferencē piedalījās ar stenda referātu “Tēli un simboli paliatīvās aprūpes bērnu darbos”.

 

Kā stāsta Iveta, stenda referāta mērķis bija analizēt tēlus un simbolus, kādi parādās paliatīvās aprūpes bērnu darbos. Mākslas terapijas procesā bērni rada vizuālos tēlus savām dusmām, bailēm fantāzijām. Bērni saprot daudz vairāk, nekā pieaugušie domā! Bērni ne vienmēr baidās no savas saslimšanas vai nomiršanas, bieži vien viņi izjūt vecāku bailes un trauksmi un tieši to izsaka savos zīmējumos, citi  bērni mēdz savu slimību uztvert kā sodu, citi caur simboliem un tēliem izsaka savu vainas apziņu par kaut ko . Ļoti skumjš bērns var zīmēt laimīgu cilvēku. Ir svarīgi saprast, ko tieši bērns vēlas izstāstīt ar savu zīmējumu. Kad emocijas ir stipras un intensīvas , mākslas terapija var piedāvāt fokusu un „tvertni” jūtām, un nodrošina ar struktūru, kas rada drošu vidi, lai izskaidrotu stipras emocijas.

 

Tā bija pieredzes apmaiņa trīs dienu garumā. Pirmajā konferences dienā pamatā bija iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem visās mākslu terapijas speciālizācijās  - vizuāli plastiskās mākslas terapijas,  mūzikas terapijas , dejas un kustību terapijas un drāmas terapijas specializācijās. Otrajā un trešajā dienā katrs varēja izvēlēties par sev interesējošu tēmu darba grupas un meistarklases.  Mēs zīmējām, klausījāmies mūziku, dejojām – jaunas pieredzes gūšana caur praktisku līdzdarbošanos.  Tēmas bija visdažādākās – Ceļš uz autentisko “Es” caur vizuālu ekspresiju, Kolāžas un krāsas izmantošana saistībā ar mūziku, somatisku atbildes reakciju izpēte, Prāta teorija un mākslas darbs, Mūzikas terapija darbā ar dažādām klientu grupām un citas tēmas. Tā bija iespēja nostiprināt esošās zināšanas, gūt jaunas, bagātināt savu pieredzi.

 

 

Informāciju sagatavoja

Vita Pētersone

„Sociālo pakalpojumu un sociālās

 palīdzības aģentūras”

Projektu vadītāja

Tālrunis: 64127749

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv