Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 17.jūlijs  


Cēsu dejotāji un amatnieki piedalīsies Tartu Hanzas dienās

Cēsu deju ansamblis „Raitais solis”, Cēsu viduslaiku deju grupa, amatnieku un folkloras kopa „Ore” piedalīsies Hanzas dienās Tartu 21.jūlijā.

Tartu Hanzas dienas ir ikgadējs pasākums, kas tradicionāli tiek rīkots Tartu pilsētas centrā, pulcējot kopā tirgotājus, amatniekus, māksliniekus un mūziķus. Hanzas dienu ietvaros darbojas vairākas tematiskās pilsētiņas – Mākslas, Zinātnes, Bērnu, Lauku, Metāla, Upes un Kino pilsētiņas, ļaujot Hanzas dienu apmeklētājiem izvēlēties pasākumus sev interesējošā jomā.

Cēsu dejotāji dienas gaitā uzstāsies Antonija Ģildes pagalmā un uz skatuves pie Sv.Jāņa baznīcas Tartu vecpilsētā.

Cēsu dalībnieku uzstāšanos organizē Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs un Tartu Radošo Industriju centrs ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros.

Projekta ietvaros šovasar noris īpaši aktīva kultūras sadarbība starp Cēsīm un Tartu dažādās mākslas jomās – ir organizēti kopīgi mākslas plenēri un izstādes, kuros piedalījušies gan bērni, gan profesionālie mākslinieki; rīkoti kopīgi tradicionālās kultūras un amatniecības pasākumi, arī kopīga muzicēšana un dejas uz brīvdabas skatuvēm gan Cēsīs, gan Tartu, sniedzot iespēju iedzīvotājiem piedalīties Igaunijas-Latvijas kultūras apmaiņas pasākumos, labāk iepazīstot otras kaimiņvalsts kultūru.

Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem Cēsīs un Tartu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv