Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 17.augusts  


Cēsīs renovētas vēl piecas daudzdzīvokļu ēkas

16. augustā Cēsīs Saules ielas 17b un Vilku ielas 5 māju pagalmā notika piecu renovēto daudzdzīvokļu ēku atklāšanas svētki.

 

Atklāšanas pasākumā piedalījās Nīderlandes vēstnieks Latvijā Juriāns Krāks, Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociācijas priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis, kā arī „Renesco” valdes loceklis Raivo Damkevics.

 

G. Šķenders, uzrunājot pasākuma dalībniekus, atzinīgi novērtēja sadarbību starp iedzīvotājiem, apsaimniekotājiem, investoriem un siltuma ražotājiem: „Ja ir  veiksmīgs sadarbības modelis, kurā iesaistīti iedzīvotāji, rezultāts būs kvalitatīvs.”

 

Visu renovēto daudzdzīvokļu māju (Saules 17b, Vilku 5, Caunas 6a, Viestura 8a un Viestura 10a) vecākie saņēma arī pateicības rakstus par sadarbību.

 

Noslēdzoties svētku uzrunām, renovētās mājas atklāja paši iedzīvotāji, simboliski palaižot gaisā baloniņus. Pēc tam speciālistu pavadībā ikvienam bija iespēja iepazīties ar paveiktajiem darbiem un saņemt konsultācijas par apkures un karstā ūdens sistēmu darbības principiem.

 

Visās minētajās ēkās ir veikta kompleksa renovācija, ietverot tādus darbus kā ēkas fasāžu, bēniņu pārseguma un pagraba griestu siltināšanu, apkures sistēmas atjaunošanu un karstā ūdens sistēmas rekonstrukciju, veco koka logu nomaiņu dzīvokļos un kāpņu telpās, kā arī ventilācijas šahtu tīrīšanu un kāpņu telpu kosmētisko remontu. Šo energoefektivitātes pasākumu ieviešanas rezultātā siltumenerģijas patēriņš ēkās samazināsies par aptuveni 50%.

 

Renovāciju veica energoservisa uzņēmums RenEsco, kas darbojas pēc ESCO jeb enerģijas apsaimniekošanas līguma principa. Kopējā investīciju summa – 1,5 miljoni eiro. Projektos izmantots Nīderlandes Starptautiskā mājokļu garantiju fonda un AS „Citadele banka” finansējums. Projektus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

 

Attēlos: Nīderlandes vēstnieks Latvijā Juriāns Krāks pateicas cēsniekiem par sadarbību.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance Saulīte

ance.saulite@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv