Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.septembris  


Norit Eiropas Mobilitātes nedēļa

16.septembrī Latvijas pilsētās sākas Eiropas Mobilitātes nedēļa, kas norisināsies no 16. – 22. septembrim.

Eiropas Mobilitātes nedēļa ir arvien lielāku atsaucību gūstošs pasākums un tā mērķis ir veicināt ilgtspējīgu mobilitāti pilsētās un informēt sabiedrību par pašreizējās pilsētu mobilitātes ietekmi uz vidi. Tā ir iespēja aicināt iedzīvotājus izvēlēties ilgtspējīgākus transporta veidus līdzšinējo pārvietošanās līdzekļu vietā.

„Tīrs gaiss visiem!” ir šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas tēma. Šī tēma uzsver nepieciešamību uzlabot gaisa kvalitāti vietējā - pašvaldības - līmenī. Jo transporta radītais gaisa piesārņojums pieaug katru gadu. Tas saistīts ar strauji augošo automašīnu skaitu.

Eiropas Mobilitātes nedēļa sekmē Eiropas iedzīvotāju veselības uzlabošanos, jo pievērš uzmanību nozarei, kas ir atbildīga par lielāko daļu kaitīgo emisiju, kas veicina pārmaiņas klimatā un ozona slānī. Transporta ietekmi uz veselību izjūt katrs, un šī kampaņa ir iespēja pašvaldībām uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti, piedāvājot alternatīvus pārvietošanās veidus automašīnu izmantošanai ikdienā.

Eiropas Mobilitātes nedēļa Eiropā pirmo reizi tika organizēta 2002. gadā, Dienu bez auto atstājot kā galveno aktivitāti parasti nedēļas pēdējā dienā jeb 22. septembrī. Tātad šogad tā notiks 7.to reizi. Katru gadu tā tiek organizēta vienā un tajā pašā laikā – no 16. līdz 22. septembrim.

Latvija ”Diena bez auto” pirmo reizi piedalījās jau 2000 gadā, kad tā pirmo reizi tika uzsākta, un vienīgā pilsēta, kura piedalījās bija Rīga. 2001. gadā piedalījās Rīga, Daugavpils, Jelgava un Liepāja. 2002. – Cēsis, Daugavpils un Valmiera. 2003. gadā neviena. 2004. gadā – Cēsis, Daugavpils, Liepāja, Rīga un Tukums. 2005. gadā – Jelgava, Kuldīga, Liepāja, Ludza, Ogre, Pļaviņas, Rīga, Saulkrasti un Tukums. 2006. gadā – Cēsis, Jelgava, Kuldīga, Liepāja, Ludza, Ogre, Olaine, Rīga un Tukums. 2007. gadā – Cēsis, Daugavpils, Kuldīga, Liepāja, Līvāni, Rīga, Saldus, Talsi.

 

Ilze Krūkle
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67026418 / 67026582
E-pasts: prese@vidm.gov.lv  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv