Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.septembris  


LNB Atbalsta biedrība dāvina bērnu grāmatas Cēsu sanatorijas internātpamatskolai

 

16. septembrī Cēsu sanatorijas internātpamatskolā viesojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un LNB Bērnu literatūras centra pārstāvji, kas skolas bibliotēkai dāvināja 24 jaunāko un labāko bērnu grāmatu kolekciju.

 

Pateicoties Biedrības projektam „Bērnu grāmatas Latvijas bibliotēkām”, portālā ziedot.lv tika vākti līdzekļi bērnu grāmatu iegādei, lai bibliotēkās netiktu apturēta lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu žūrija”. Sakarā ar ekonomisko situāciju „Bērnu žūrijas” darbība vairāk kā 70 bibliotēkās šogad ir apdraudēta, jo bibliotēkām nav līdzekļu bērnu grāmatu iegādei.

 

„Šajos taupības laikos ģimenes vairs nevar atļauties jaunākās grāmatas sev un saviem bērniem, tādēļ bibliotēkas ir vienīgās vietas, kur grāmatas pieejamas bez maksas. Saņemot satraucošu ziņu, ka daudzās Latvijas bibliotēkās varētu tikt apturēta „Bērnu žūrijas” darbība, Biedrība vēlējās palīdzēt un sadarbībā ar fondu „Ziedot” savāca gandrīz 2000 latus, kas deva mums iespēju iegādāties 480 „Bērnu žūrijas” grāmatas. Paldies jāsaka arī Latvijas izdevējiem – Zvaigzne ABC, Liels un mazs, Jumava, Lietusdārzs, Annele, Jānis Roze, Alis, kuri bija ļoti atsaucīgi, ziedoja daļu no grāmatām vai samazināja grāmatu cenu. Tādējādi šoruden varējām 20 Latvijas bibliotēkām uzdāvināt „Bērnu žūrijas” grāmatu kolekcijas”, saka Biedrības direktore Olita Pričina-Voitika. 

 

Portāla ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta par projektu „Bērnu grāmatas Latvijas bibliotēkām” saka: „Ekonomiski sarežģītā situācijā ir svarīgi neaizmirst garīgās vērtības un šis projekts ir viens no retajiem piemēriem, kas apzinās bērnu grāmatu vērtību un to popularizē plašākā sabiedrībā. Mums, Ziedot.lv ir gandarījums sadarboties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību.”

 

Lasīšanas veicināšanas programmu „Bērnu žūrija” LNB Bērnu literatūras centrs īsteno jau vairākus gadus. Tā jauno lasītāju vidū ir ļoti populārs lasīšanas maratons, kas jau kļuvis par tradīciju. „Bērnu žūrijā” iesaistījušies 17 000 bērnu vecumā 6 - 17 gadiem no visas Latvijas.

 

 

Papildus informācija:

 

Sanita Kitajeva

67843767

29355624

sanita@gaisma.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv