Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 19.augusts   Vārda dienu svin: Melānija, Imanta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 17.oktobris  


Starptautiskā Rotari fonda atbalsts projektam „Saule”.

Linčepingas rotariešu izstrādātais Cēsu pilsētas 4. bērnudārza rotaļlaukuma rekonstrukcijas un labiekārtošanas projekts „Saule” ir ieguvis Starptautiskā Rotari (RI) fonda atbalstu. Projekts tapis sadarbībā ar Cēsu Rotari klubu un Cēsu 4.bērnudārza vadību un speciālistiem. Projektu atbalsta Cēsu pilsētas dome.

Projektu izstrādājis Linčepingas pilsētas ainavu arhitekts Svante Dahgren. Tajā paredzēts veikt Cēsu pilsētas 4.bērnudārza rotaļlaukuma rekonstrukciju un labiekārtošanu, ka arī pilnveidot brīvdabas nodarbības mācību procesa uzlabošanai, pacelt to nozīmi personības attīstībā un bērna veselības nostiprināšanā. Projekta īstenošanā piedalīsies arī Cēsu pilsētas dome, ieguldot līdzekļus laukuma infrastruktūrā.

Par āra, brīvu un radošu nodarbību nozīmi mācīšanās procesā un bērna veselības nostiprināšanā š.g. 23.oktobrī, plkst. 10.00 projekta vadība (no Cēsu un Linčepingas Rotari klubu puses) Cēsīs rīko semināru, kurā piedalīsies pirmsskolas mācību iestāžu vadītāji un pedagogi no vairākiem Vidzemes rajoniem. Semināra nodarbības vadīs profesors A.Ščepanskis no Zviedrijas, referēs bērnu ārste Ņ. Nelsone (Zviedrija), RPIVA pedagoģijas doktore Tija Zīriņa un Cēsu filiāles vadītāja Mārīte Raudziņa. Seminārā piedalīsies un runās arī Bērnu un ģimenes lietu ministrijas un valsts bērnu tiesību inspekcijas pārstāves – Līga Āboliņa (Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore), kura arī uzrunās semināra dalībniekus atklāšanā, un Ieva Zumente (Ministrijas pakļautībā esošās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzraudzības nodaļas vadītāja).

Projekts aizsākās 2004.gadā, kad Cēsu Rotari klubu apmeklēja Linčepingas pārstāvji Thorda Sēderlunda vadībā. Tad arī notika Cēsu 4.bērnudārza vadītājas Māras Rozenbergas pirmā tikšanās ar zviedriem. Gadu vēlāk (2005.gada augustā) pēc Linčepengas rotariešu uzaicinājuma Cēsu rotarieši un Cēsu 4.bērnudārza pārstāvji apmeklēja Linčepingu, iepazinās ar bērnu apmācības procesu divos bērnudārzos, noklausījās profesora A.Ščepanska lekciju un piedalījās viņa pasniegto āra nodarbību organizācijas procesā.

Sadarbības turpinājumā tika uzsākta projekta izstrāde. Linčepingas rotariešu darba grupa apmeklēja Cēsis 2005.gada novembrī un 2006.gada janvārī. Darbā tika iesaistīts arī ainavu arhitekts un bērnu ārste no Zviedrijas. Kopīgajās apspriedēs par projektu Cēsu Rotari klubā, Cēsu pilsētas domē ar domes vadību un speciālistiem, tapa Cēsu 4.bērnu dārza rotaļlaukuma rekonstrukcijas projekts, kuru Zviedrijas rotarieši iesniedza RI fondam līdzfinansējuma saņemšanai.

Tagad ir saņemts paziņojums, ka projekts „Saule” ir guvis RI fonda atbalstu. Projektu finansiāli atbalsta arī Linčepingas pilsētas septiņi Rotari klubi, kuri apvieno vairāk kā 500 biedru. Svarīgi pieminēt, ka pateicoties tieši Linčepingas rotariešu klubu atbalstam un projekta darba grupas vadītājam Thordam Sēderlundam, projekts ieguva RI fonda finansiālo atbalstu.

Semināra noslēgumā 23. oktobrī Cēsu 4.bērnudārzā notiks simboliska projekta „Saule” realizācijas darba uzsākšana. Tas tiks turpināts nākamā gada pavasarī un pabeigts augusta-septembra mēnešos.

24.oktobrī, plkst. 9.00 ir ieplānota projekta darba grupu (no Latvijas un Zviedrijas) sarunas par projekta realizāciju Cēsu pilsētas domē. Sarunas vadīs Jānis Rozenbergs – Cēsu pilsētas domes izpilddirektors.

 

Kārlis Tomsons 29230481Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv