Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 17.oktobris  


Jauns lekciju cikls „Kas latvietim vēderā jeb, kāpēc mēs esam tādi, kādi esam?”

 

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs “KasTe” oktobra beigās un novembrī piedāvā lekciju ciklu Cēsu Jaunajā pilī “Kas Latvietim vēderā jeb, kāpēc mēs esam tādi, kādi esam?” Iespēja četru populāru dažādu nozaru speciālistu vadībā paskatīties uz latvieti no dažādām pusēm.

 

 Kādi tad mēs, latvieši, īsti esam un, kāpēc esam tādi? Vai tas mums palīdz, vai traucē? No vienas puses lepni, drosmīgi, arī spītīgi, bet - no otras - pazemīgi, bailīgi - dabūjam ar koku pa muguru, bet, neprotestējam, un   -dziesmotas revolūcijas - vai tas ir labi vai slikti? Varbūt vajag vairāk ar "ieročiem"?Vai mums pamats lepoties vai kaunēties un sirgt ar mazvērtību - kā daudzi dara?Vai igauņi ir gudrāki, veiksmīgāki, labāki par mums?Un - ko mums vajadzētu darīt – ja valdība slikta, meži izcirsti, gudrie un čaklie aizbraukuši....

 

Uz šiem un citiem jautājumiem klausītāji atbildes meklēs kopā ar rakstnieci Annu Žīguri, Rīgas Tehniskās universitātes Telpiskās plānošanas un reģionālās attīstības pētījumu centra vadošo pētnieci Dr.arh. Ludmilu Kartunovu, psihoterapeitu Viesturu Rudzīti, kultūras darbinieku un vēsturnieku Juri Zalānu.

 

Lekciju cikla PROGRAMMA:

21.oktobris /Jaunās Pils konferenču zāle/, plkst. 13:00 tēma "Mums jāsaņemas!"

“Esmu  domājusi runāt par to, ka latvieši pašlaik iegrimuši pārāk lielā nomāktībā, no tās ir jāatbrīvojas. Ja paskatās, kas notiek apkārt pasaulē, mūsu zeme varētu būt viena no laimīgākajām. Te ir tik daudz neizmantotu iespēju, bet, lai tās izmantotu, ir jābūt gudrai un izglītotai tautai, kas tic savai valstij”. Rakstniece Anna Žīgure.

28.oktobris /Cēsu Jaunās pils Bēniņu zāle/, plkst.13:00 tēma „Latvijas attīstības iespējas dabas katastrofu periodā”.

Zeme- cilvēces māte, kura radīja mūsu civilizāciju 3 miljonus gadus atpakaļ. Mēs dzīvojam uz Zemes, izmantojam tās resursus, bet vai mēs pazīstam savu māti? Lekcija veltīta Latvijas zemes garozas īpatnībām. Pašlaik svarīgākais Latvijas uzdevums - panākt, lai sākas iedzīvotāju paaudzes atjaunošanās process. Tas ir atrisināms uzdevums, ja ievērotu Zemes īpatnības un izvietotu cilvēkus labvēlīgās teritorijās. Lekcija tiks ilustrēta ar slaidiem un kartēm. Interesentiem būs iespēja pasūtīt kartes. Dr.arh. Ludmila Kartunova.

 

11.novembris /Cēsu Jaunās pils Bēniņu zāle/, plkst.13:00 tēma „Kas bija, ir un būs latvietis?”

„Raugoties uz procesiem Latvijas valstī, dzīvē šo to pieredzējis cilvēks nereti jūtas apjucis, dusmīgs un bezpalīdzīgs. Viņš nevar sev neuzdot daudzus jautājumus – kādēļ tā? Taču atbildes uz tiem parasti ietver sevī ļoti šaurus aspektus, galvenokārt šodienas politisko eliti analizējošus. Manuprāt, vērts palūkoties plašāk un dziļāk, tajā skaitā – sevī.

Lai saprastu, kas šodien notiek ar latviešiem un kāpēc notiek tieši tā un ne citādi, es piedāvāju paralēli analizēt notiekošo piecās savstarpēji saistītās atskaišu sistēmās: pirmkārt – indivīda personiskajā attīstībā, otrkārt - ģimenē, treškārt - valsts politiski ekonomiskajā organizācijā un tās vēsturē, ceturtkārt – tautas mitoloģiski – reliģiskajos priekšstatos un piektkārt – vērtībās un maldos. Visi šie aspekti ir savstarpēji saistīti, tomēr parasti tiek skatīti atsevišķi, radot iespaidu, ka valsts ekonomika, piemērām, attīstās neatkarīgi no procesiem ģimenēs”. Psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

 

25.novembris /Cēsu Jaunās pils Bēniņu zāle/, plkst.13.00 tēma „Ko Sprīdītis meklēja un ko atrada pasaulē Piemēri no Sibīrijas, Brazīlijas, Vācijas, Amerikas un citām zemēm.

„Lai saprastu, kas ir latvieši, mums jālūkojas ne tikai uz tiem, kuri dzīvo Latvijā, bet arī uz tiem, kas mīt citās zemēs. Arī viņi ir daļa no tautas, turklāt ļoti liela. Ir vērts palūkoties uz viņiem, lai varētu labāk spriest, kādi tad tie latvieši īsti ir. Ļoti dažādu iemeslu dēļ latvieši visdažādākajās debess pusēs meklējuši zemi, izglītību, patvērumu, labklājību, drošību, ticību, mīlestību, brīvību un daudzas citas lietas. Par to arī būs šis stāsts.” Kultūras darbinieks un vēsturnieks Juris Zalāns.

 

Ieejas maksa uz katru lekciju: 1,00 Ls, pensionāriem un studentiem 0,50 Ls

 

Sīkāka informācija: Inese Roze

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja

Tālrunis 29199870

 

 

 Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636;28342115

e- pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv