Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.novembris  


Cēsu pils komplekss valsts svētkos aicina izstaigāt Latvijas dzīvesstāstu!

Par godu Latvijas valsts 90.dzimšanas dienai, Cēsu pils komplekss darbosies bez brīvdienām un būs atvērts arī 17.novembrī no plkst.11.00 līdz 17.00 un 18.novembrī no plkst.10.00 līdz 16.00. Pavadīsim valsts svētkus patriotiskā gaisotnē, iepazīstot tos dokumentētos pilsētas panākumus, kas saistīti ar neatkarīgas Latvijas un Cēsu veidošanos!

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā aicinām aplūkot pirmo zināmo autentisko latviešu nacionālo karogu, kas no gaiši sarkana auduma šūts 1916.gadā, un iepazīties ar Latvijas dzīvesstāsta jaunākajiem 135 gadiem izstādē „No dziesmas līdz nacionālai valstij”. Izstādē parādīta inteliģences loma trijos latviešu tautas vēsturē nozīmīgos notikumos, kuri atspoguļoti stāstā par skolotāju, parādot viņu kā nozīmīgāko personu nācijas veidošanās un attīstības procesos – no I Vispārīgajiem latviešu dziesmu svētkiem Rīgā 1873.gadā un 1905.-1907.gada revolūcijas līdz Latvijas Republikas proklamēšanai 1918.gada 18.novembrī.

 

Latvijas neatkarības nepilnu 20 gadu neseno pagātni aicinām atcerēties atjaunotajā Lādemahera tornī. Tieši šeit Trešās Atmodas laikā pirmoreiz Latvijā tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs, bet šodien no tā paveras skats uz pilsdrupām un svētku rotā ietērpto pilsētu.

 

Savukārt, pilsētas pirmssākumus mudinām izpētīt lukturīšu gaismā, apmeklējot Cēsu Viduslaiku pili, kas šodien piesaista ar vēsturisko nozīmību un viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību.

 

Apmeklētāju centrā aicinām iegādāties piemiņas lietas, kas vēstījumu par Latvijas apaļo dzimšanas dienu mūsu pēctečiem nesīs arī pēc nākamajiem 90 gadiem! Cēsu pils kompleksa apmeklētājiem valsts svētkos būs pirmajiem iespēja iegādāties Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra gatavoto 2009.gada kalendāru – dienasgrāmatu ar starptautisko akvarelistu plenēru „Cēsis” labāko darbu reprodukcijām un izmeklēt sev tīkamākās, ar Latvijas dzimšanas dienas simboliem rotātās dāvaniņas, t.sk. pēc īpaša pasūtījuma pagatavotas, ar Cēsu vārdu izgreznotas tumšās šokolādes plāksnītes.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lv

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv