Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.novembris  


28.novembrī pasākums "Latvieši Sibīrijā"

Šovasar Krasnojarskas apgabalu, kurā visai izkaisīti, bet dzīvo liela latviešu un latgaliešu kopiena, viesojās cēsnieki un amatieši. Viņus ciemos bija aicinājusi Krievijas latviešu biedrība „Dzintars” uz nedēļu ilgu vasaras nometni latviskuma atdzīvināšanai Sibīrijā.

 

Cēsu Kultūras un tūrisma centrs jau tradicionāli pirmajā Adventes svētdienā, kas šogad ir 28.novembrī, Cēsu Izstāžu namā plkst. 14:00 rīkos tikšanos „Latvieši Sibīrijā”.

 

Uz ekrāna taps rādītas foto bildes un video kadri, klausītāju priekšā nāks ceļotāji, lai stāstītu par satiktajiem tautiešiem, kuri Sibīrijā dzimuši trešajā un ceturtajā paaudzē, jo viņu senči izceļoja no Latvijas un Latgales pirms vairāk nekā simts gadiem. Stāsts būs arī par tautiešiem, kurus no skolas sola aizrāva uz Sibīriju, bet tagad tālajā malā viņiem jau dzimuši mazbērni. Stāsts būs arī par tautiešiem, kuri tikai pirms dažiem gadiem, bet no Drustiem vēl arī šovasar pārcēlušies dzīvot uz Sibīriju, uz Visariona reliģisko kopienu.

 

Latvieši Sibīrijā ir malači – to secinājuši amatieši un cēsnieki, piedzīvojuši pamatīgu kultūršoku un sibīriešu ietekmē mājās atgriezušies kā vēl latviskāki latvieši.

 

Par to, kādas dziesmas atceras un dzied Sibīrijā tikšanās laikā Adventes svētdienā stāstīs ekspedīcijas dalībnieki no folkloras kopas „Ore”. Taps zināms, kādi piedzīvojumi gaidīja četras dienas atrodoties taigā – brūnā lāča teritorijā.

 

Ciemiņu vidū būs jauni latviešu puiši, līdzīgi kā viņu tālie senči pirms simts gadiem devušies uz dzīvi tālumā, šoreiz no Sibīrijas uz Latviju.

 

Papildus informācija pa tālr.26132598 (Dace Tabūne); 26522646 (Mairita Kaņepe)

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv