Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 17.decembris  


Cēsu muzeja speciālists gūst vērtīgu pieredzi konferencē Sanktpēterburgā

Cēsu muzeja speciālists gūst vērtīgu pieredzi konferencē Sanktpēterburgā

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists krājuma izpētes jautājumos  Tālis Vigo Pumpuriņš aizvadītajā nedēļā uzstājās starptautiskajā konferencē “Muzeju nozīme un loma mūsdienu pasaulē” Sanktpēterburgā, kur lasīja referātu par muzeja ekspozīcijas “Cēsis – Latvijas vēstures simbols” izveides iespējām.  

 

Konferencē piedalījās muzeju, kultūras un izglītības iestāžu pārstāvji no Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas. Apmēram 80 cilvēku lielai auditorijai Cēsu muzeja speciālists lasīja referātu par Cēsu pilsētu un tās nozīmīgo lomu Latvijas vēsturē. Kā zināms, Cēsis ir Latvijas karoga šūpulis un viena no vecākajām pilsētām Latvijā. Savukārt Cēsu muzejs ir viens vecākajiem un bagātākajiem provinces muzejiem, kura krājumā ietilpst vairāk nekā 130 tūkstoši vienību, kas atspoguļo Latvijas vēstures nacionālos un daudzkulturālos aspektus. 

 

Konferences mērķis bija veicināt starptautisko sadarbību un pieredzes apmaiņu starp Sanktpēterburgu un valstīm, kuras pārstāvētas Baltijas Pilsētu savienībā. Interese vairāk uzzināt par Cēsīm Krievijas kolēģiem radusies aizvadītajā vasarā, kad Cēsu muzeja speciālists piedalījās konferencē Pleskavas apgabalā, kur  lasīja referātu par Cēsu kultūrizglītojošajiem tūrisma maršrutiem.

 

T.Pumpuriņš atzinīgi vērtē konferences norisi un lietderību, jo tās laikā nodibināti jauni kontakti muzeju starptautiskajai sadarbībai nākotnē. Viens no tikšanās laikā izvirzītajiem mērķiem tuvākajā nākotnē ir organizēt starptautisku konferenci par muzejiem kā pilsētas tēla veidotājiem. Kā vērtīgu ieguvumu speciālists min arī kādas Sanktpēterburgas ceļojumu firmas izteikto priekšlikumu tās izdotajā žurnālā publicēt plašu rakstu par Cēsīm un tās vēsturi.

 

Konferences laikā T.Pumpuriņš apmeklējis arī ievērojamākos Sanktpēterburgas muzejus. Iespaidīga bijusi ekskursija uz Ermitāžu, kas ir viens no lielākajiem pasaules muzejiem. Speciālists atzīst, ka konference bijusi organizēta profesionāli un katra diena devusi jaunus iespaidus un vērtīgu pieredzi.

 

Jau ziņots, ka konference notika no 7. līdz 10. decembrim Baltijas Pilsētu savienības Kultūras komisijas 8. sesijas ietvaros.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 41 27755

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv