Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 17.decembris  


Notika seminārs Cēsu rajona tūrisma uzņēmējiem

Cēsis, 16.12.2005

 

 

 

Šī gada 15.decembrī notika Vidzemes Vēstures un tūrisma centra organizēts seminārs Cēsu rajona tūrisma uzņēmējiem par tēmu „Tūrisma uzņēmēju loma un iespējas tūrisma produktu veidošanā Cēsu pilsētā un rajonā”. Seminārā piedalījās tūrisma uzņēmēji no Cēsu rajona, kā arī pilsētas, Cēsu tūrisma informācijas centra darbinieki, pašvaldības aģentūras „Vidzemes vēstures un tūrisma centra” pārstāvji, projektu koordinatori.

 

Semināra mērķis bija apkopot 2005.g. Cēsu rajona tūrisma nozares attīstību, tendences, kā arī uzsvērt tūrisma informācijas centra lomu sadarbībā starp pašvaldību, tūrisma uzņēmēju un tūristu.

 

Semināra ietvaros tika prezentēti arī divu tūrisma projektu – Phare projekta „Baltijas apmeklētāju centri LATII/BAC LAT II” un projekta „Via Hanseatica” rezultāti un plānotās aktivitātes, tika uzsvērta projektu ietekme uz reģiona attīstību un perspektīvām.

 

Vislielāko interesi izraisīja Cēsu domes pārstāves Cēsu 800-gades svētku organizatores Jolantas Borītes stāstījums un prezentācija par plānotās Cēsu astoņsimtgades norisi un centrālajām aktivitātēm nākamā gada 13.-16. jūlijā. Tika uzsvērta arī tūrisma uzņēmēju loma tūristu plūsmas apkalpošanā svētku laikā. 2006.gads būs saspringts laiks visai Cēsu rajona tūrisma nozarei kopumā un, kā uzsvēra Jolanta Borīte, katram uzņēmējam jābūt uz to gatavam – jāiesaistās un jāatbalsta Cēsu dome svētku organizēšanā un vadīšanā.

 

Semināra izskaņā uzņēmēji diskutēja par tūrisma nozares sezonalitātes problēmām rajonā un arī visā valstī. Dalībnieki vērtēja dažādus esošus un potenciālus ziemas sezonas tūrisma produktus, analizēja to mērķtirgu, kā arī apsprieda tūrisma uzņēmumu sabiedrisko tēlu un attieksmi pret klientu. Semināra laika tika atzīts, ka svarīgs aspekts klientu piesaitē ir tas, kā uzņēmums sevi pasniedz no sabiedriskā tēla viedokļa, kāda izskatās ārējā un iekšējā vide. Visi uzņēmēji atzina, ka noteicošais faktors ir sakoptība, lai klientiem būtu patīkami uzturēties katrā konkrētā vietā, un būtu vēlmē atgriezties vēl un vēl. Lielie tūrisma uzņēmēji atzina, ka jādefinē konkrēts mērķtirgus, uz kuru strādāt, un kurā ieguldīt finansu līdzekļus. Lai pagarinātu tūrisma sezonu, starp uzņēmējiem izskanēja interesants piedāvājums - veidot tematiskas programmas saimniecībās un uzņēmumos, kurus piedāvāt klientiem kā papildus vērtības.

 

Šādas tikšanās var uzskatīt par sadarbības atskaites punktiem starp nozarē iesaistītajām personām, tās atklāj un uzlabo šo cilvēku darījumu attiecības un veicina jaunu ideju ģenerēšanu, plānojot nākamā gada darbību un aktivitātes.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Jolanta Solovjeva                                                                                         Inese Kočāne

Attīstības un komunikāciju nodaļas vadītāja                                               Cēsu TIC vadītāja

 

Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv