Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 17.decembris  


2007.gada 17. decembrī apritēja 100 dienas kopš durvis vēris Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs

100 dienas – 200 nodarbības!

100 dienas - 2000 apmeklētāji!

100 dienas neskaitāmu mirkļi smieklu, asaru un pārdomu!

 

17.decembrī ir pagājušas tieši 100 dienas kopš apmeklētājiem atvērts Cēsu pilsētas domes, Cēsu rajona padomes un Bērnu un ģimenes lietu ministrijas kopīgajā projektā izveidotais ,,Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs”.

 

Šajā neilgajā laika posmā centru apmeklējuši apmēram 2000 jauno cilvēku, skolotāju un vecāku. Centra darbinieces vadījušas teju 200 nodarbības un individuālās konsultācijas jauniešiem. Biežāk aplūkotie temati ir ,,Saskarsmes veicināšana”, ,,Atkarības”, ,,Pubertāte”, ,,Veselīgs uzturs”, ,,Seksuālo attiecību uzsākšana”, ,,Kontracepcija”, ,,Drošība”. Bieži vien nodarbība izvēršas par sirsnīgu sarunu, kurā rodas abpusēja uzticība – jaunieši ieklausās, jautā, diskutē un pārdomā, ka daudzās dzīves situācijās katrs pats ir savas izvēles noteicējs. Vairums skolēnu, kuri šeit bijuši vienu reizi, vēlas atgriezties, lai turpinātu iesākto sarunu vai diskutētu par kādu citu tēmu.

 

Savukārt centra pedagogi jūt gandarījumu par savu darbu, jo ir tā lieliskā sajūta, ka kādam esam vajadzīgi. Kāds ir spēris solīti uz saprašanos ar savu klasesbiedru, vēl kāds ir sācis domāt, ka jābeidz niekošanās ar cigareti, jo ir tik daudz lietu, ko nevar darīt brīdī, kad smēķē... Vēl kāda meitene ir pasargāta no nevēlamas grūtniecības vai kādas slimības, jo kļuvusi par izglītotu jaunu dāmu un izvēlējusies vēl neuzsākt seksuālās attiecības vai arī izvēlas drošas attiecības. Savukārt kāds cits ir ieguvis sirds mieru, ka ar viņu viss ir kārtībā – ka viņa organisms attīstās atbilstoši viņa vecumam. Centrā tiek veikta izglītojoša funkcija, nepieciešamības gadījumā jaunieši tiek mudināti apmeklēt ārstu. Veidojas sadarbība ar reproduktīvās veselības centra ārsti Ilzi Korneti, plānots veicināt sadarbību ar ģimenes ārstiem un Sabiedrības veselības aģentūras speciālistiem.

 

Nodarbības skolu jaunatnei tiek vadītas gan mājīgajās centra telpās, gan ārpus tām. Pedagogi pabijuši daudzās rajona skolās, lai izglītotu jauniešus un viņu vecākus par aktualitāti katram pašam būt savas veselības sargam. Patīkami, ja jūtam, ka skolas pedagogu kolektīvs rūpējas par savu audzēkņu nākotni, viņu veselību, drošību, dzīves prasmēm nevis tikai māca formulas, dažādus likumus un definīcijas. Atzīstami, ka mūsu rajonā ir ļoti daudz šādu pedagogu kolektīvu.

 

Centra darbiniekiem izveidojusies lieliska sadarbība ar vairākām skolām: Cēsu 1. pamatskolu, Cēsu 2. pamatskolu, Cēsu pilsētas pamatskolu, DACVĢ, Cēsu valsts ģimnāziju, kuras audzēkņi piedalījās reģionālajā konkursā ,,Draudi jaunatnes veselībai” un atveda mājās no Dobeles 3. godalgoto vietu. Šo skolu audzēkņi un skolotāji ir bieži viesi mūsu mājās.

 

Čakli centra apmeklētāji ir Cēsu sanatorijas internātpamatskolas, Drabešu internātpamatskolas, Raiskuma sanatorijas internātpamatskolas audzēkņi. Šie bieži vien ir bērni, ar kuriem nodarbības sākumā jārunā par dzīves jēgu, par to, ka ne visi pieaugušie ir nelieši, ka alkohols vai smēķēšana nav vienīgais veids kā justies laimīgam.

 

Izveidojusies veiksmīga sadarbība ar profesionāli tehnisko skolu audzēkņiem un pedagogiem. Cēsu 4. arodvidusskolas skolotāji psihologa Baibas Griščukas vadībā piedalījās ,,Mākslas terapijas nodarbībās”, savukārt šīs skolas vecāku sapulcē par dažādām atkarībām un riskiem stāstīja metodiķe Inese Kaula. Liels gandarījums bija kāda puiša vecmāmiņas teiktais: ,,Bija vērts braukt uz šo sapulci – nākamreiz būšu klāt atkal.”

 

Tiek plānots iesaistīties Cēsu rajona padomes un Zviedrijas pilsētas Linčepingas jauniešu veselības centra organizētajā projektā par reproduktīvo veselību Baltijas valstīs, vēršot jauniešu uzmanību uz neauglības cēloņiem, mudinot sekot savai veselībai un izvēloties drošas seksuālās attiecības. Cēsnieki saņēmuši dāvinājumu no zviedru partneriem – ginekoloģisko krēslu.

Izstrādāts darba plāns nākamajam gadam... daudz ieceru, daudz vajadzību... plaša sadarbība... jauni piedāvājumi... Visa kā, lai jaunie cilvēki izprastu, ka dzīve ir kā klavieres ar daudziem taustiņiem: viens taustiņš - ģimene, otrs - draugi, cits - skola, vēl citi - treniņi, disenes, mūzika, sports, mājdzīvnieki, kino un pastaigas ar cilvēku, kurš patīk... Mēs katrs varam izvēlēties, kādu skaņdarbu spēlēt uz šīm dzīves klavierēm, un tas, cik plaša būs izmantotā nošu gamma, ir atkarīgs tikai no paša.

 

Mēs esam šeit, lai jums palīdzētu, mīļie cēsnieki. Mēs neklauvējam pie Jūsu durvīm, jo tā dara skaļie solītāji, mēs klusi atveram Jums savas durvis ... nāciet...

 

Informāciju sagatavoja

Diāna Briede

Cēsu bērnu un jauniešu

izglītības un veselības

centra direktoreAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv