Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.decembris  


Cēsīs notiek projektu konkursa „Idejas īstenojas” noslēguma pasākums

Trešdien, 17.decembrī, plkst.16.00 Cēsu pilsētas domes zālē notiks Cēsu pilsētas domes un Nīderlandes apvienotā fonda KNHM kopīgi rīkotā projektu konkursa „Idejas īstenojas” noslēguma pasākums.

 

Noslēguma pasākumā klātesošie iepazīsies ar 15 šogad īstenotajiem projektiem. Visi projekti saņems Cēsu pilsētas domes atzinības diplomus, un divi žūrijas izvirzītie projekti iegūs ielūgumu uz 2008.gada Vislatvijas KNHM projektu konkursa noslēguma pasākumu Atpūtas Centrā „Lido” , Rīgā, kur saņems fonda naudas balvu 500 EUR apmērā.

 

Jau ziņots, ka šī gada sākumā Cēsu pilsētas dome izsludināja projektu konkursa „Idejas īstenojas” otro kārtu, kur iespēja īstenot ideju 1000 EUR apmērā, bija dažādām iedzīvotāju un interesentu grupām vismaz desmit cilvēku sastāvā.

 

Projektu konkursā atbalstīja 15 projektus, kas vēlāk trīs mēnešu laikā tika realizēti. Septembra beigās visus realizētos projektus klātienē novērtēja konkursa žūrija, personīgi tiekoties ar katru projekta grupu.

 

Projekta sadarbības partneri ir Nīderlandes fonds KNHM, kas sedz daļu no projektu finansējuma, attiecīgi pirmajā projektu kārtā (gadā) 100% apmērā -1000 EUR, otrajā kārtā (gadā) - 50%, savukārt trešajā kārtā – 40%. Otru nepieciešamo finansējuma daļu sedz Cēsu pilsētas dome, tādā veidā atbalstot sociālās un fiziskās dzīves kvalitātes veicināšanu, kā arī dažādu iedzīvotāju grupu aktivitātes apkārtējās vides uzlabošanā. 

 

Šogad īstenotie 15 projekti:

„Izdzīvojam viduslaikus” bērniem vasaras nometnes laikā deva iespēju izdzīvot viduslaikus, apgūstot tā laika paradumus, ģērbšanās stilu un ikdienas dzīvi.

 

„Cēsis dzīvo zaļi” projekta ietvaros jaunieši izdomāja un izveidoja auduma maisiņus ar Cēsu logo un veselīga dzīvesveida veicinošu saukli „Cēsis dzīvo zaļi!”. 

 

„Latviete un viņas pūrs” Dagnijas Kupčes vadībā veica mērķtiecīgu darbu pie dažādu latviešu tautas tērpu atjaunošanas un saglabāšanas, studējot literatūru, pētot arheoloģiskos izrakumus un nebeidzami daudz pacietības veltot katram izšūtajam, uzaustajam un izstrādātajām darbam. Atjaunots arī vēsturiskais Cēsu tautas tērps. Dagnija Kupče par paveikto darbu ir saņēmusi diplomu XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku tautas tērpu skatē.

 

„Bibliotēkas lasītavas renovācija” projekta laikā Draudzīgā Aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijā skolēni projektā kopā ar skolotājiem veica kosmētisko remontu skolas bibliotēkas telpā, uzlabojot bibliotēkas apmeklētāju apkalpošanas kvalitāti un iespējas.

 

„Cēsu pilsētas pamatskola - Cēsu kopējā tēla veidotāja” piesaistīja pamatskolas skolēnus un pedagogus, un kopīgi īstenoja skolas apzaļumošanas projektu, iekārtojot puķu dobes, stādot un kopjot augus, tādā veidā atbalstot un turpinot veidot Cēsis kā ziedošu un zaļu pilsētu.

 

„Sanāksim kopā sakoptā vidē” aicina doties pastaigā ar projektā ietvaros iegādātām nūjām pa speciāli iekoptu taku, baudīt atpūtas vietu un Cēsu ainavu, vienlaicīgi novērtējot fizisku aktivitāšu nepieciešamību ikdienā. Taka iekopa gravā starp Viestura un bērzaines ielām.

 

„Vējš matos II” īstenots Cēsu bērnu un jauniešu centrā „Spārni”. Ar projekta palīdzību pie iestādes papildināts un labiekārtots spēļu un rotaļu laukums, kā arī apkārtējā vide atdzīvināta ar dažādiem augiem un interesantiem apstādījumiem.

 

 

„Pasaules kara laikā (1915-1918) Cēsu Bērzaines kapos apglabāto Kurzemes un Zemgales bēgļu apbedījumu vietas restaurācijas I kārtas” projekta ietvaros atjaunoja un sakopa piemiņas vietu un pieminekli, sadarbojoties biedrībai „Cēsu pensionāri”, tēlniekam Matiasam Jansonam un brīvprātīgajiem projekta palīgiem.

 

„Taka uz Rūcamavotu” projekta laikā labiekārtotais celiņš uz avotu, kur tagad pa skaistu un ērtu celiņu itin viegli var piekļūt gan avotam, gan turpināt ceļu līdz Sarkanajām klintīm.

 

„Cēsu robežas uzzied” ietvaros pie maģistrālo ielu Cēsu pilsētas robežzīmēm uzstādīti puķu puķupodi, kas izdaiļo robežzīmi un ikvienam iebraucējam Cēsīs ļauj aizdomāties par zaļo pilsētu – Cēsīm.

 

„Cīrulīšu” projekta dalībnieki, Maija parkā iestādīja unikālu no visas pasaules malām savāktu „Cīrulīšu” puķu kolekciju. Zinātāji stāsta, ka šāda kolekcija ir unikāla visā Latvijā.

 

„Piemiņas birze Cēsu komponistam Valteram Kaminskim” paredzēja vairāku jaunu dižstādu stādīšanu. Projekta laikā piesaistīts papildus finansējums un parkā uzstādīti arī divi piemiņas akmeņi.

 

„Bērnu rotaļu laukums Rīgas iela 71” ietvaros pie daudzdzīvokļu mājas tika iekārtots spēļu un rotaļu laukums.

 

 „Bērniem droša, daudzfunkcionāla attīstoša vide” īstenots pie Cēsu 1.pirmsskolas izglītības iestādes, kur pēc iestādes vadītājas Māras Virskules īpaši veidotas skices, pašu bērnu vecāku salikts, tapa unikāls rotaļu un spēļu statīvs.

 

 „Maldoņa dārza pārvērtības” projekta laikā labiekārtoja atpūtas stūrītis gan pašiem mazākajiem, gan pašiem lielākajiem dārza apmeklētājiem, uzstādot spēļu un rotaļu kāpsli un ierīkojot atpūtas vietu ikvienam dārza apmeklētājam.

 

Cēsu pilsētas dome 2006.gadā kopīgi ar Nīderlandes apvienoto fondu KNHM (saīsinājums; tulkojums no holandiešu valodas: „Sabiedrība ar dvēseli”)  Cēsīs uzsāka projektu konkursa "Idejas īstenojas" realizēšanu. KNHM fonda rīkotais projektu konkurss notiek visā Latvijas teritorijā, sadarbojoties gan pašvaldībām, gan sabiedriskajām organizācijām, gan dažādu pilsētu un pagastu iedzīvotājiem.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv