Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 17.decembris  


Starptautiskā invalīdu diena kā dialogs

Jau otro gadu Cēsīs tika atzīmēta Starptautiskā Invalīdu diena. Šī pasākuma iniciators atkārtoti bija Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra”, par pasākuma mērķi izvirzot ne tikai atpūtas mirkļus cilvēkiem ar invaliditāti, bet arī informācijas apmaiņu starp pašvaldības pakalpojumu sniedzējiem un cilvēkiem ar invaliditāti, viņu tuviniekiem.

 

Vecāki, kuri audzina bērnus invalīdus kā arī pieaugušie no nevalstiskajām organizācijām, kas aizstāv cilvēku ar invaliditāti intereses, bija aicināti uz Cēsu pilsētas domi, kur viņus priecēja Kultūras Centra jaunāko radošo kolektīvu sagatavotie muzikālie priekšnesumi un noderīgu informāciju sniedza Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs, Aģentūras direktore Iveta Sietiņsone un citi Aģentūras sociālā darba speciālisti.

 

I.Sietiņsone informēja par 2008.gadā paveikto tieši cilvēku ar invaliditāti dzīves apstākļu uzlabošanai: par speciāli aprīkotu jaunās sociālās dzīvojamās mājas dzīvokļu piešķiršanu ģimenēm, kurās aug bērni ar smagiem funkcionālajiem traucējumiem, par Cēsīs ieviestu, Latvijā vēl nebijušu, projektu „Personiskais asistents – palīgs ikdienā”, kā ietvaros apmācīti 13 personiskie asistenti, kuru pakalpojumus saņem 17 cēsnieki, par izglītības un attīstības līdzekļu klāsta papildināšanu Rehabilitācijas centrā bērniem ar funkcionālās attīstības traucējumiem kā arī pauda patiesu prieku par to, ka Cēsu pilsētas 2.pamatskolā sekmīgi integrējusies specializētā klase un tās audzēkņi kļuvuši par draugiem saviem vienaudžiem no citām klasēm. Klātesošie tika informēti par pakalpojumiem, kurus no pašvaldības iespējams saņemt cilvēkiem ar invaliditāti – bērniem invalīdiem un 1.grupas invalīdiem, kuru tuvinieki objektīvu apstākļu (piemēram, darbs, veselības problēmas u.c.) dēļ nevar uzņemties pilnu aprūpi, pieejama bezmaksas aprūpe mājās līdz 32 stundām mēnesī, cilvēkiem ar kustību traucējumiem - specializētā transporta pakalpojums 75 latu apmērā gada laikā. Tāpat arī invalīdu intereses pārstāvošās nevalstiskās organizācijas tika aicinātas piedalīties Aģentūras izsludinātajos projektu konkursos, caur kuriem gada laikā var piesaistīt līdzekļus 1000 latu apmērā jaunu sociālo pakalpojumu izveidei Cēsu pilsētā.

 

A.Mihaļovs mudināja novērtēt to, cik daudz bērni ar īpašām vajadzībām dod saviem līdzcilvēkiem – ka attiecības veidojas draudzīgākas, sirsnīgākas un cilvēcīgākas. Priekšsēdētāja vietnieks atzina, ka, lai arī pašvaldības speciālisti centušies palīdzēt, ne viss ir izdevies un par cilvēkiem ar invaliditāti tiks domāts arī turpmāk.

 

Pasākuma dalībnieki tikai aicināti iesniegt savus ierosinājumus Aģentūrai, pakalpojumu un vides pielāgošanai un uzlabošanai cilvēkiem ar dažādām invaliditātēm. Visvairāk ierosinājumu no privātpersonām tika saņemts par invalīdu stāvvietām Cēsu pilsētā. Konkrētus priekšlikumus par vides pieejamības uzlabošanu bija sagatavojusi Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālā organizācija un tie tika iesniegti pilsētas domē.

 

Aģentūras direktore, kas ir šīs tradīcijas – Starptautiskās Invalīdu dienas atzīmēšanas Cēsīs – aizsācēja, pauda cerību, ka jau tuvākajos gados pasākuma iniciatori un scenārija autori būs paši cilvēki ar invaliditāti un viņu tuvinieki.

 

 

Informāciju sagatavoja

Sabīne Ozoliņa

Cēsu pašvaldības aģentūras

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra”

Projektu vadītāja

Tālrunis: 64127794Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv