Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 17.decembris  


21. decembrī stepa dejotājs Māris Pūris ar meitu viesosies Cēsu 1. pamatskolā

Stepa dejotājs Māris Pūris ar meitu viesosies Cēsu 1. pamatskolā

 

Pirmdien, 21.decembrī, plkst. 11:00, Cēsu 1.pamatskolā uz tikšanos ar skolēniem dosies bijušais cēsnieks un šīs skolas absolvents – aktieris, stepa dejotājs un deju skolas Top Tap Company vadītājs Māris Pūris kopā ar meitu Agnesi Pūri. Abi viesi iepazīstinās jauniešus ar stepa dejas kultūru un iespējām to apgūt Latvijā, kā arī pastāstīs par savu pieredzi un sasniegumiem šajā mākslas veidā un atbildēs uz jauniešu jautājumiem.

 

Stepa dejotājs Māris Pūris pēc pamatizglītības iegūšanas Cēsīs pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultātes Liepājas kursu Rīgā, strādājis Liepājas teātrī, vēlāk pārcēlies uz Rīgu, kur strādājis Dailes teātrī. Stepa dejas pamatus viņš apguva pie bijušā Operetes teātra aktiera Jāņa Pirvica. Piedalījies Maskavas, Tallinas un Helsinku stepa dejas festivālos, nepārtraukti gūst jaunu pieredzi, veidojot stepa dejas trupu un apmeklējot festivālus ārpus Latvijas – Ņujorkā, Maskavā, Tallinā, Helsinkos, Odesā un citur. M.Pūris stepa deju pasniedz jau astoņus gadus un ir arī Rīgas stepa dejas festivālu Tap in Riga organizētājs.

 

M.Pūra meita Agnese Pūre stepa deju apguvusi jau kopš bērn’bas un mērķtiecīgi sekojusi mērķim, lai varētu turpināt mācības ārvalstīs. Kopš šī gada rudens viņa bez maksas mācās Norhemtonas koledžā (Northampton College) Lielbritānijā. Absolvējot skolu, A.Pūre iegūs diplomu skatuves mākslā ar specializāciju muzikālajā teātrī. A.Pūre pastāstīs jauniešiem par savu pieredzi un iespējām ārpus Latvijas iegūt augstāko izglītību skatuves mākslās.

 

M.Pūra un A.Pūres vizīti Cēsu 1.pamatskolā organizē biedrība Cēsinieku klubs - domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā.

 

Līdz šim jau ir notikušas 14 Cēsinieku kluba biedru vizītes Cēsu un tās apkārtnes skolās, kurās viesojušies tādi kluba biedri kā Rolands Tjarve, Artis Eglītis, Kaspars Ivanovs, Una Ulme, Druvis Mūrmanis, Laila Anna Kaca, Gintars Kavacis, Ieva Riekstiņa un Ritums Ivanovs, kā arī citi bijušie cēsnieki - Liene Ozolkāja un arī Māris Pūris.

 

Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv