Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2019.gada 15.decembris   Vārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 17.decembris  


Daudzdzīvokļu māju siltināšanas darbi aktīvo iedzīvotāju rokās


Mājās, kurās veikti siltināšanas darbi, siltumenerģijas patēriņš ir samazinājies vidēji par 40%, un programmas „Daudzdzīvokļu mājas siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” mērķis – pēc renovācijas palielināt mājas energoefektivitāti par 20% - sasniegts dubultā apmērā!

 

Daudzdzīvokļu namu īpašnieki vai to pilnvarotās personas var saņemt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 50% apjomā daudzdzīvokļu namu renovēšanai, kas nodoti ekspluatācijā no 1944. līdz 1993. gadam. Programmas īstenošanai piešķirtais ERAF līdzfinansējums ir 44,3 milj. latu.

 

Līdz šī gada 9. decembrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) ERAF atbalstītajā aktivitātē kopumā iesniegti 268 projekti no 67 apdzīvotām vietām visā Latvijā par kopējo līdzfinansējuma apjomu 13 690 861 latiem. Apkopots, ka visvairāk projektu iesniegumu saņemts no Valmieras (35), Liepājas (34), Rīgas (30) un Ventspils (19), kā arī Limbažu novada (11).

 

Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā sniegusi pozitīvu atzinumu Ekonomikas ministrijas rosinātajiem grozījumiem projektu vērtēšanas kritērijos un turpmāk uz ERAF līdzfinansējumu varēs pieteikties arī pirmskara ēku dzīvokļu īpašnieki. Turklāt turpmāk tiks dota iespēja uz atbalstu pretendēt arī mājām ar nelielu dzīvokļu skaitu, kuras atrodas teritorijās ar augstākiem teritorijas attīstības indeksiem. Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā nākamā gada pirmajā ceturksnī.

 

Šī aktivitāte praktiski ir vienīgā ES struktūrfondu programma, kas dod labumu katrai daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā dzīvojošai Latvijas ģimenei, sniedzot iespēju uzlabot savus dzīves apstākļus un samazināt siltumenerģijas izdevumus. Šī programma tieši ietekmē arī Latvijas enerģētisko neatkarību, ļaujot samazināt no Krievijas iepirktās energoenerģijas apjomu. Turklāt daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektu īstenošana ir viens no instrumentiem, kā „sildīt” Latvijas ekonomiku, radot jaunas darbavietas, dodot darbu būvniecības nozares uzņēmējiem (gan ražotājiem, gan būvniekiem), kā arī dodot iespēju apsaimniekošanas nozares komersantiem ar valsts līdzfinansējumu uzlabot dzīvojamo fondu Latvijā.

 

Siltināšanas un renovācijas projektu sagatavošana un pēc tam arī īstenošana ir ne tikai laikietilpīga, bet šajos procesos ir iesaistīti arī daudz dažādu jomu speciālisti. Jo vairāk nosiltinātu daudzdzīvokļu māju, jo vairāk cilvēki pārliecinās, cik svarīgi ir nodrošināties pret neveiksmēm vai kļūdām. ES struktūrfondu projektu specifika paredz, ka to īstenošanas laikā rēķināties var tikai ar projektā paredzētajiem līdzekļiem, tāpēc jānodrošinās, lai nerastos kļūdas nevienā projekta īstenošanas solī. Pretējā gadījumā papildus radušies izdevumi ir jāsedz mājas dzīvokļu īpašniekiem no saviem līdzekļiem. Projektu īstenotāju pieredze liecina, ka projektēšanai un būvniecībai ir jābūt kvalitatīvai un, prasot atbildību no iesaistītajiem speciālistiem, iedzīvotāji būs ieguvēji.

 

Plašāku informāciju par šo programmu var saņemt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras mājas lapas www.liaa.gov.lv sadaļā „ES fondi”.

Potenciālie projektu iesniedzēji par neskaidrajiem jautājumiem ir aicināti vērsties LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā pa tālruni 67039499, klātienē – Pērses ielā 2, Rīgā (1.stāvā) vai e-pastu – jautajumi@liaa.gov.lv.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv