Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 18.janvāris  


Cēsu Kultūras centra delegācija viesojas Turcijā

Cēsu kultūras centrs kopā ar tā starptautiskajiem partnerim ir uzsācis realizēt projektu „Kultūras mantojums un tā pirmavoti, inovācija un sadarbība Eiropā“, kas guvis Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Grundtvig atbalstu. Projekta pirmā tikšanās norisinājās šī gada janvārī Gaziantepā - pilsētā Turcijas dienvidos, netālu no Sīrijas robežas, kas ir bagāta ar tūkstošiem gadu senu kultūras mantojumu.

 

Projekta ietvaros partneru vidū notika pieredzes apmaiņa par inovatīvu metožu ieviešanu pieaugušo kultūrizglītībā, atraktīvā veidā iepazīstinot auditoriju ar kultūras mantojumu. Turcijas partneri projektā bija iesaistījuši cilvēkus ar invaliditāti, kas pasniedzēju vadībā apguva angļu valodu un strādāja pie arheoloģiskos izrakumos atrasto senās Romas pilsētas liecību apstrādes. Šādā veidā kultūrizglītība tika padarīta pieejama arī pārstāvjiem no mazaizsargātām sabiedrības sociālām grupām.

 

Nākamā projekta tikšanās notiks Cēsīs šī gada maijā, kas būs veltīta Eiropas Starpkultūru dialoga gadam. Cēsīs ir paredzētas starptautiskas tradicionālo deju meistarklases, kurās iesaistīsies arī Latvijas mazākumtautību kolektīvi un interesenti. Meistarklasēs piedalīsies visi projekta partneri no dažādām kultūras un izglītības organizācijām Vācijā, Austrijā, Kiprā, Turcijā un Spānijā.

 

Latvijas delegācija tikās arī ar Gaziantepas pašvaldības Kultūras departamentu Tikšanās laikā tika apspriesta iespējamā Cēsu Kultūras centru kolektīvu dalība Gaziantepas Kultūras festivālā, kā arī Gaziantepas kolektīvu iespējamā uzņemšana Cēsīs pilsētas svētku laikā.

 

Šis ir pirmais starptautiskais projekts, kura organizēšanā iesaistījies Cēsu Kultūras centrs un vērtējams kā lieliska iespēja attīstīt kultūras centra darbinieku prasmes, kas saistās ar starptautiskas sadarbības organizēšanu.

 

CĒSIS – PILSĒTA, KAS SADARBOJAS

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Cēsu Kultūras centrs

Tel.4122431, ilona@kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv