Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.janvāris  


Šogad turpināsies apjomīga Cēsu novada pašvaldības ēku siltināšana

Pagājušā gada nogalē Rīgā, Vides ministrijā tika parakstīts līgums par projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana Cēsu novada pašvaldības ēkās – 2.kārta” īstenošanu. Līgumu parakstīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Vides ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Investīciju departamenta direktore Vija Gēme un SIA „Vides investīciju fonds” valdes priekšsēdētāja Ilze Puriņa.

  Īstenojot šo projektu paredzēts siltināt Cēsu Pastariņa skola un Līvu pamatskola  Vaives pagastā, Cēsu pansionātu un ēku Raunas ielā 6, kurā ir izvietojusies invalīdu biedrība. Šajās ēkas pēc energoauditu rezultātiem nepieciešama energoefektivitātes uzlabošana, lai samazinātu siltumenerģijas un elektroenerģijas  patēriņu un sasniegtu projektā izvirzīto mērķi- oglekļa dioksīda izmešu samazināšanu.    Cēsu pansionātā un Cēsu Pastariņa skolā jau iepriekš ir veikti energoefektivitātes uzlabojumi, taču, lai sasniegtu optimālu enerģijas efektivitātes rādītāju, samazinātu CO2 emisijas un novērstu ēku bojāšanos, ir nepieciešami neatliekami pasākumi. Cēsu pansionātā būtiskākās projekta aktivitātes ir logu un ārdurvju bloku nomaiņa, fasāžu, bēniņu un pamatu siltināšana, decentralizētās rekuperatīvās ( gaisa ventilācijas siltuma atgūšanas) sistēmas izveide, saules kolektora uzstādīšana, daļēja lodžiju aizstiklošana.  Cēsu Pastariņa skolā būtiskākās projekta aktivitātes ir logu un ārdurvju bloku nomaiņa, fasāžu, bēniņu un pamatu siltināšana, decentralizētās rekuperatīvās sistēmas izveide, esošā apgaismojuma nomaiņa pret diožu tipa apgaismojumu un esošās elektroinstalācijas sakārtošana.

  Ēkā  Raunas ielā 6, paredzēts energopatēriņu samazināt līdz  43,8 kwh/m2 gadā, veicot  logu un ārdurvju bloku nomaiņu, fasāžu, bēniņu un pamatu siltināšanu,  decentralizētās rekuperatīvās  ventilācijas sistēmas  izveidi un siltumsūkņa uzstādīšanu apkurei.

  Līvu skolā būtiskākās projekta aktivitātes ir logu un ārdurvju bloku nomaiņa, fasāžu, bēniņu un pamatu siltināšana,  decentralizētās rekuperatīvās sistēmas izveide, esošā apgaismojuma nomaiņa pret diožu tipa apgaismojumu un esošās elektroinstalācijas sakārtošana abās projektā iekļautajās ēkās, pamatu un cokola renovācija, fasāžu siltināšana, jumta pārsegumu renovācija, kā arī alternatīva  siltuma avota- siltumsūkņa  uzstādīšana.

 Projekta kopējās izmaksas ir 732666,16 LVL, no kurām 15%, jeb 109899,92 LVL  pašvaldības līdzfinansējums. 622766,24 LVL  ir  Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta programmas finansējums. Projekts īstenojams gada laikā.

 

Informāciju sagatavoja

Inta Ādamsone

Cēsu novada pašvaldības projektu un vides speciāliste

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv