Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.janvāris  


Cēsu Jaunajā pilī pabeigta trešā un ceturtā stāva rekonstrukcija

 

Šodien, 18. janvārī, Cēsu Jaunajā pilī atklāta labiekārtota konferenču zāle pils trešajā stāvā un jauna izstāžu zāle - galerija pils bēniņu telpās. Telpu atjaunošana notiek Cēsu novada pašvaldības īstenotā projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” ietvaros.

 

Jaunatklātās telpas, kurās izbūvēts arī lifts, ir piemērotas gan semināru, konferenču un izstāžu norisei, gan muzejpedagoģisko programmu un citu izglītojošu nodarbību organizēšanai. „Domājam, ka šeit jānotiek radošai darbībai. Ir paredzēts, ka pilī notiks pasākumi bērniem, ģimenēm, kā arī mākslas un citu nozaru ļaudīm,” informēja Cēsu Kultūras un Tūrisma centra direktore Jolanta Sausiņa.

 

Būvniecības un restaurācijas process „Skonto Būve” būvdarbu vadītāja, novadnieka Modra Seļakova vadībā noritējis pacietīgi, ar augstu profesionālo ieinteresētību un izpratni par kultūrvēsturisko objektu. Par rezultātu gandarīts ir arī M. Seļakovs, kurš kā savu labāko profesionālo skolotāju min arhitektu Andreju Ģelzi. Būvdarbu vadītājs atklāja: „Man jāatzīst, ka šis objekts man bija sirds darbs.” J. Sausiņa stāstīja, ka atjaunotajās telpās „ir jūtama ļoti laba aura, mēs esam sākuši veidot šo telpu piedāvājumu vietējai un ārvalstu auditorijai”.   

 

Svinīgajā atklāšanas pasākumā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pateicās visiem, kas piedalījās pils rekonstrukcijas darbu norisē un piebilda: „ Mums ļoti paveicās, ka darbus pilī vadīja mūsu novadnieks Modris Seļakovs, jo celtnieku veikums pelna augstāko novērtējumu!” Iedvesmojošus vārdus teica arī būvkompānijas „Skonto Būve” viceprezidents Ivars Millers. Viņš pateicās cēsniekiem par labo sadarbību, ieinteresētību un pietāti pret vēsturisko mantojumu un novēlēja: „Lai nākamais remonts pēc 100 gadiem!”

 

Projektu "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai" realizē Cēsu novada pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Latvijas valsts atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 1 720 580 LVL, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 85% apmērā - 1 414 787 LVL un valsts budžeta dotācija 4.5% apmērā – 74 901 LVL. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības interesi un izpratni par Cēsīm un Vidzemi kā Latvijai svarīgu reģionālu kultūrvēsturisku centru pagātnē un tagadnē, savā darbā balstoties uz muzeja krājumu, tā izpēti un unikālo iespēju eksponēt un izmantot valsts nozīmes Kultūras pieminekli Cēsu Jauno pili, lai uzturētu lepnuma un patriotisma jūtas vietējos iedzīvotājos, īpaši skolu jaunatnē, kā arī attīstītu kultūrtūrisma iespējas Vidzemē.

 

Attēlā: Cēsu kultūras un tūrisma centra direktore Jolanta Sausiņa ( no labās)  Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Dace Tabūne, rekonstrukcijas projekta autors Arturs Lapiņš un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pārgriežot simbolisko lentu atklāj rekonstruētās Jaunās pils telpas.

Foto: Andris Vanadziņš

 

 

Uz tikšanos Cēsīs!

Informāciju sagatavoja:

Ance Krieviņa

p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.64121815; 28342115Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv