Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 18.februāris  


Programma Iespējamā misija arī Jaunpiebalgā un Cēsīs

Piektdien, 15. februārī, sākas pieteikšanās dalībai programmā Iespējamā misija, ko ievada unikāla akcija Latvijas skolās – vairāk nekā 50 Latvijas līderi šonedēļ dosies uz skolām, lai uz vienu stundu kļūtu par skolotājiem un tādejādi aicinātu arī jauniešus strādāt šajā profesijā. Programmai no 15. februāra līdz 31. martam pieteikties aicināti talantīgi un enerģiski augstskolu absolventi, kuri, iespējams, iepriekš nav plānojuši darbu skolā. Iespējamā misija piedāvā jauniešiem attīstīt līdera dotības un gūt gandarījumu par nopietnu ieguldījumu sabiedrības labā, tūlīt pēc augstskolas beigšanas vismaz divus gadus strādājot kādā Latvijas skolā par skolotāju.

 

Akcijas ietvaros šodien, 18. janvārī plkst. 13:00 Jaunpiebalgas vidusskola aktiermākslas skolotāja būs Jauna Rīgas teātra aktrise Guna Zarina, bet piektdien, 22.februari, plkst. 12:50 Cēsu 2. pamatskolā sabiedrības mācības skolotājs būs sabiedrisko attiecību kompānijas Hill&KNowlton Latvia valdes priekšsēdētājs Ralfs Vilands. 

 

 

Iespējamā misija ir pirmā nacionālā korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva izglītības jomā Latvijā, kuru 2007. gada novembrī nodibināja Hansabanka, Lattelecom un Ideju Partneru fonds. Programmu skolās paredzēts sākt 2008./2009. mācību gadā, kad darbu Latvijas skolās sāks 15-20 jaunie skolotāji.

Ingrīda Blūma, Iespējamās misijas patronese, saka: „Izglītība neapšaubāmi ir valstiska prioritāte, tomēr arvien mazāk jauniešu pēc skolas beigšanas uzskata par goda lietu mācīties un strādāt par skolotājiem, un mūsu skolās arvien vairāk trūkst skolotāju. Tāpēc mēs — programmas „Iespējamā misija“ dibinātāji un sadarbības partneri — vēlamies  palīdzēt stiprināt izglītību kā vērtību Latvijā un celt skolotāja profesijas prestižu.“

Gandrīz 50 Latvijas šodienas līderi no visdažādākajām jomām pauduši savu atbalstu programmai un piedalīsies unikālā akcijā ¾ no 18. līdz 22. februārim dosies uz dažādām skolām visā Latvijā, lai uz vienu stundu kļūtu pa skolotājiem un pasniegtu mācību priekšmetu savā specialitātē. Viņu vidū – prezidents Valdis Zatlers, premjers Ivars Godmanis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, laikraksta „Diena“ galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte, žurnālists Jānis Domburs, akadēmiķis Ivars Lācis, mūziķis Intars Busulis, aktrise Baiba Broka, komponists Ēriks Ešenvalds, mūziķis Mārtiņš Freimanis, TV seja Baiba Sipeniece-Gavare, kinorežisors Aigars Grauba, Lattelecom mārketinga direktore Inese Kalveite, Hansabankas vadītājs Māris Avotiņš un daudzi citi. Šo skolotāju „stundu saraksts“ pieejams Iespējamās misijas mājas lapā www.iespejamamisija.lv.

 

Akcijas dalībniekus, kuri pārstāv visdažādākās darbības jomas, vieno pārliecība, ka izglītības sistēmā ir nepieciešamas pozitīvas pārmaiņas, un lai tās panāktu, jāiesaistās visai sabiedrībai kopumā. Savukārt Iespējamā misija ir jau konkrēts risinājums šo pārmaiņu sekmēšanai.  Visi akcijas dalībnieki ir katrs savas jomas līderi Latvijā, kuri tagad atgriežas skolās, lai rosinātu arī šodienas jauniešus kļūt par līderiem.

 

Akcijai līdzi sekot varēs portālā www.diena.lv un Iespējamās misijas mājas lapā www.iespejamamisija.lv. Ar fotoaģentūras f64 atbalstu katru dienu būs pieejama fotoreportāža no iepriekšējā dienā notikušajām stundām. Fotoattēlus visi interesenti varēs aplūkot un bez paroles lejuplādēt mājas lapā http://foto.f64.lv. Masu mediji laipni aicināti izmantot šos fotomateriālus, norādot atsauci uz fotoaģentūru f64.

 

 

 

 

Pieteikšanās programmai Iespējamā misija ¾ no 15. februāra līdz 31. martam

 

Zane Oliņa, Iespējamās misijas direktore saka: „Mēs gribam, lai skolās nokļūst tie jaunieši, par kuriem cīnās labākie darba devēji un kuri, iespējams, nav pat domājuši par skolotāja darbu, taču ar savām zināšanām un dotībām ir tam ļoti piemēroti. Mēs arī gribam parādīt, ka skolotāja darbs ¾ tā ir izaicinoša un vērtīga karjera. Mēs aicinām pieteikties enerģiskos, ambiciozos un tos, kuri vēlas kaut nedaudz mainīt pasauli! Bet visi tie, kuri šādus jauniešus pazīst ¾ pastāstiet viņiem par „Iespējamo misiju“ un rosiniet pieteikties!“

 

Pieteikuma anketu var lejuplādēt Iespējamās misijas mājas lapā www.iespejamamisija.lv. Pēdējais pieteikšanās termiņš ¾ 31. marts.

 

Lai pieteiktos, kandidātam nepieciešams bakalaura grāds vai augstākā profesionālā izglītība, atbilstošas zināšanas, lai pamatskolā vai vidusskolā mācītu vismaz vienu no astoņiem mācību priekšmetiem: matemātiku, fiziku, ķīmiju, bioloģiju, latviešu valodu vai svešvalodu (angļu/vācu/krievu), vēsturi vai sociālās zinības. Tāpat kandidātiem tiek prasītas augstas akadēmisko studiju sekmes — ne mazāk kā 70% studiju kursu vērtējumu ir virs 7 ballēm. Potenciālajiem dalībniekiem pilnībā jāpārzina latviešu valoda, lai skolā varētu mācīt savu priekšmetu un sekmīgi piedalīties mācībās pats.

 

Ja pieteikums atbildīs visiem kritērijiem, tā iesniedzējs tiks aicināts uz darba interviju un pārbaudi. Pārbaudē un testos vērtēs gan kandidātu zināšanas, līdera dotības, komunikāciju spējas, gan motivāciju un vēlmi pilnveidoties ¾ mācīt citus un mācīties pašam. Tie, kuri būs izturējuši pārbaudi un tiks aicināti iesaistīties programmā, izvēlēsies piemērotāko skolu un mācību priekšmetu. Pēc apstiprināšanas programmā jaunieši piecu nedēļu intensīvās mācībās vasarā un visas programmas laikā divu gadu garumā tiks sagatavoti skolotāja darbam. Jau 2008. gada 1. septembrī pirmie programmas „Iespējamā misija “ skolotāji sāks darbu Latvijas skolās, mācot 5.-12. klašu audzēkņus. Katram jaunietim palīdzēs pieredzējis skolotājs ¾ mentors. Jaunie skolotāji arī saņems papildu stipendiju, apmaksātas mācības Latvijā un ārzemēs, iespēju tikties ar ietekmīgākajiem Latvijas cilvēkiem un mācīties no viņiem. Pēc diviem gadiem jaunieši varēs izvēlēties, vai turpināt darbu skolā vai arī izmantot iegūto pieredzi un līderības prasmes karjerā citur.

 

Iespējamās misijas dibinātāji un draugi

Iespējamās misijas dibinātāji: Hansabanka, Lattelecom  un Ideju Partneru fonds, stratēģiskie partneri: Hill and Knowlton Latvia,  Cube-Media, Diena, Domino, Fontes, LR Izglītības un Zinātnes ministrija un Kļaviņš&Slaidiņš. Informatīvu atbalstu sniedz laikraksts Diena un fotoaģentūra f64, kā arī Rīgas Juridiskā augstskola.

 

Dace Rone

Programmas „Iespējamā misija“ komunikāciju vadītāja

Tel.: 67294645

Mob.: 29812689

Fakss: 67294646

E-pasts: dace.rone@iespejamamisija.lv

www.iespejamamisija.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv