Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 18.februāris  


Cēsīs projekta ietvaros izveidota programma Bērnu emocionālā audzināšana

No 18. februāra Cēsīs projekta „Roku rokā bērna atbalstam” ietvaros tiek īstenota pirmsskolas vecuma bērnu vecāku izglītošanas programma Bērnu emocionālā audzināšana, kurā apmācīs 12 Cēsu skolotājus un sociālos darbiniekus.

 

Pirmdien, 18. februārī, Cēsīs nodibinājuma centra pret vardarbību „Dardedze” speciālistes Laura Ļebeģeva un Laila Balode uzsāka apmācību ciklu 12 Cēsu pilsētas skolotājām un sociālajiem darbiniekiem darbam ar vecākiem Bērnu emocionālā audzināšana (BEA) programmā.

 

Vecāku nodarbību vadītājas izvēlētas ar noteikumu, lai katrā Cēsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē būtu skolotāja, kas prot vecākiem vadīt BEA. Cēsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 692 bērni. Tikai 60 Cēsu pilsētas pamatskolas potenciālo skolēnu vecākiem būs iespēja iesaistīties BEA, kas nozīmē dalību 10 nodarbībās, kas katra veltīta šādām tēmām :

  • Bērna attīstība un temperaments.
  • Kā veicināt ķermeņa kontroli un pozitīvu pašvērtējumu?
  • Kā veicināt drošu piesaisti un paļaušanos uz atbalstu no vecākiem?
  • Kā veicināt bērnos spēlēšanos un fantāziju?
  • Kā veicināt valodas un komunikācijas spējas?
  • Kā veidot pamatu pozitīvam pašvērtējumam?
  • Disciplinēšanas metodes, kas veicina pašregulāciju, attīsta sirdsapziņu un morālo uzvedību.
  • Kā veicināt emociju pašregulāciju?
  • Kā veicināt koncentrēšanos, plānošanu un problēmu risināšanu?
  • Kā veicināt iejūtīgumu un gādīgumu?

 

Šīs programmas būtiskākā vērtība ir - pēc iesējas mazāk teorijas, bet vairāk praktiskas darbošanās sevis un sava bērna izprašanai, kas vērsta uz emocionāli vesela un laimīga bērna audzināšanu.

 

Bērnu emocionālā audzināšanas vecāku izglītošanas 12 vadītāju sagatavošana ir būtisks solis sistēmas izveidē darbam ar vecākiem Cēsu pilsētā.

 

Plānots, ka turpmāk visiem vecākiem, kuru bērni Cēsīs sāks apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, būs jāpiedalās BEA programmā.

 

BEA vadītāju sagatavošanai no Cēsu pilsētas domes finansētā projekta „Roku rokā bērna atbalstam” līdzekļiem tiks tērēti 2323.00 Ls. Līdz šim Vidzemē kopumā bija sagatavoti tikai četri vecāku grupu vadītāji.

 

Jau ziņots, ka šā gada februārī Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders parakstīja līgumu ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju par projekta „Roku rokā bērna atbalstam” īstenošanu Cēsīs, ar mērķi veicināt sekmīgu mācību darbu, aktualizēt bērnu, viņu vecāku, pedagogu, izglītības un sociālo darbinieku atbildību bērnu audzināšanā un attīstībā.

 

 

CĒSIS IZGLĪTOJAS

 

 

Informāciju sagatavoja

Dzintra Kozaka

Cēsu pilsētas domes

Izglītības nodaļas metodiķe

Projekta „Roku rokā bērna atbalstam” vadītāja

e-pasts: dzintra.kozaka@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv