Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.februāris  


5.martā Kokles improvizācijas vakars kopā ar Laimu Jansoni

5.martā plkst.18:00 Cēsu Izstāžu namā ziemas noskaņu un improvizāciju koncerts "Sidrabs”.

 

Koncertā klausītājiem būs iespēja izbaudīt ziemas meditāciju ar Laimas Jansones kokles improvizācijām un Olafa Okonova bildēm - gadalaika noskaņās.

 

Laima Jansone ir viena no zināmākajām etnogrāfiskās kokles spēlētājām, kuras spēles stilā īpašu vietu ieņem improvizācija. Tā ir mijiedarbe starp meditatīvo un impulsīvo, starp seno un tagadējo. Tas ir esošo sajūtu tvērums, kuru pilnīga atkārtošanās nav iespējama.

 

"Laimas Jansones kokles spēle ir mūzika, kuru jādzird. Manuprāt, par to var runāt tik pēc tam. Spoža, enerģiska, tīra un spēcīga - šādus vārdus var teikt, bet labāk to piedzīvot. Pirms pusotra gada izdzirdēju enerģijas tīrradni, meiteni, kura saaugusi ar kokli. Nolēmu ierakstīt Laimu. Skaņu studija veica ierakstu bez maksas, draugi deva tehniku un ieguldīja darbu. Diska izgatavošanai un koncerta rīkošanai uzņēmējs Andrejs Siliņš no "Baltic Wind Park" deva naudu arī vien tādēļ, ka reiz bija dzirdējis Laimas mūziku," stāsta idejas autors un režisors Olafs Okonovs, kura gadalaiku tuvplāni būs skatāmi bildēs.

 

Jāpiebilst, ka 8.janvāra DVD+CD atvēršanas koncerts Rīgā ieguva lielu skatītāju atbalstu un sajūsmu. Laimas Jansones kokles improvizācijas un Olafa Okonova video var apskatīt http://www.youtube.com/watch?v=oQus95nfhPY&feature=related

 

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā no 18.februāra, Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9), tālr.64121815; 28318318. Biļetes cena: Ls 2, - ; 1, - ( skolēniem, pensionāriem). Ieeja bērniem no 7 gadu vecuma.

 

Attēlā: Laima Jansone ar kokli (foto Oļegs Zernovs)

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64121815; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv