Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 18.aprīlis  


Šonedēļ Cēsu domē

Cēsis                                                                                                     2006.gada 18.aprīlī

Šonedēļ Cēsu domē

Nedēļas darbu kalendārs no 18 – 23.aprīlim

 

Otrdiena 18.aprīlis

Latvijas televīzijā notiek Cēsu domes un televīzijas darba grupas sanāksme par Cēsu astoņsimtgades svinību translāciju šā gada jūlijā.

Plkst. 17.00 uz kārtējām mācībām tiekas brīvprātīgie jaunieši. Šoreiz viņi apgūs pirmās neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu. Mācības notiek jauniešu mājas telpās.

 

 

Trešdiena 19. aprīlis

Plkst. 12.00 L.Paegles ielā 1 notiek Latvijas Nacionālā attīstības plāna no 2007.-2013. gadam (NAP) sabiedriskās apspriešanas pasākums. Vairāk informācijas www.nap.lv

Pilsētas domē paredzēta darba saruna par velomaratona Cēsis – Valmiera norisi.

Plkst. 18.00 Cēsu pilsētas stadionā Lielkoncerts „ Aizraujoši būt kopā”

 

Ceturtdiena 20.aprīlis

Domē komiteju diena:

Notiks sociālās mājas celtniecības konkursa komisijas darba sēde.

 

Piektdiena 21.aprīlis

Darba vizītē ierodas ASV Ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Catherine Todd Bailey. Darba vizīti sāksies 12.30 Darba kārtībā: tikšanās ar Cēsu domes vadību, vizīte Cēsu centrālajā bibliotēkā un pilsētas apskate.

 

23.aprīlī Cēsu Sporta kompleksā Piebalgas ielā 18 notiks volejbola sacensības „Cēsu domes kauss”.

Dalību apstiprinājušas astoņas amatieru komandas. Pasākums notiek 12.reizi.

 

Cēsu pašvaldība arī piedalās izstādē „Reģionālā attīstība Latvijā 2006”.

No 20.-22.aprīlim Ķīpsalas izstāžu centrā notiks Nacionālā attīstības plāna sabiedriskās apspriešanas noslēguma pasākums – konferenču forums un izstāde “Reģionālā attīstība Latvijā 2006”. Cēsnieki izstādē prezentēs Cēsu astoņsimtgadi.

 

Cēsu pilsētas Jauniešu dome izsludina konkursu visiem radošajiem Latvijas jauniešiem.

Visi jaunie mākslinieki ir aicināti izstrādāt darbus par tēmu „Dzīvot šodienai, neaizmirstot par rītdienu”. Darbus vērtēs šādās kategorijās: video, dzeja, māksla un foto. Darbi jāiesniedz no 03.04.06. līdz 02.05.06. Cēsu bērnu un jauniešu centrā „Spārni” (adrese: Raunas iela 2, Cēsis, LV – 4101), dzejoļus var sūtīt uz e-pastu jauniesu.dome@dome.cesis.lv. Darbiem klāt jāpievieno šādas ziņas par sevi: vārds, uzvārds, pilsēta, rajons, adrese, e-pasts, telefons (arī mob.).

 

Turpinās spodrības mēnesis

Aprīlī  Cēsīs izsludināts Spodrības mēnesis, iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties pilsētas sakārtošanā.

Ar 18.aprīli Cēsu dome izsludina ikgadējo konkursu „Labākais sētnieks 2006”. Konkursā kā citus gadus iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz iedzīvotāju apkalpošanas centru un pieteikt savu māju sētniekus tālr. 4123455.

 

Turpinās satiksmes ierobežojumi Valmieras, J.Poruka ielas un J.Poruka laukuma krustojumā. Ar š.g. 3.aprīli A/s „8CBR” uzsāka rotācijas apļa izbūvi Cēsīs Valmieras ielas, Jāņa Poruka ielas un Jāņa Poruka laukuma krustojumā. Sakarā ar nepieciešamiem izbūves darbiem, laika posmā no š.g. 4.aprīļa līdz 30.maijam tiks slēgta satiksme Jāņa Poruka ielā, posmā Uzvaras bulvāris – Festivāla iela, un Valmieras ielā, posmā Dzintara iela – Birzes iela.

 

Aptauja iedzīvotājiem - Lai uzzinātu sabiedrības viedokli par aktualitātēm Cēsu pilsētā un veidotu aktīvāku iedzīvotāju un pašvaldības sadarbību, Cēsu dome rīko aptauju. Ir izveidota anketa ar 22 jautājumiem, kuros iedzīvotāji aicināti atbildēt gan par pašvaldības darbību, gan par iesaistīšanos pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesā, gan par līdzdalību Cēsu astoņsimt gadu sagaidīšanā.

 

Izstāde „Cēsu uzņēmējs 2006” paplašina savu piedāvājumu apmeklētājiem

Pēc „Cēsu uzņēmējs 2006” organizatoru rīcībā esošās informācijas izstādē piesakās arvien jauni dalībnieki. Uz šo brīdi dalībnieku skaits sasniedzis gandrīz 100 uzņēmumus. Plašā klāstā būs pārstāvēti tradicionālie amatniecības izstrādājumi: keramika, ādas darinājumi, sudrabs, metāls uc.

Šogad kā īpašs akcents ir vairāku rajona  pašvaldību dalība izstādē. Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas un Amatas pagasti prezentēs sevi kā tūrismam un uzņēmējdarbībai  interesantu vidi. Kopā ar pašvaldību darbiniekiem stendos savus piedāvājumus sniegs pagastu uzņēmēji. Kā īpaši atzīmējamas ir Cēsis ar savu astoņsimtgadi. Izstādē būs stends, kurā Cēsu dome sadarbībā ar Vidzemes vēstures un tūrisma centru un Kultūras centru stāstīs par gaidāmo jubileju.

Liels pieprasījums arī šogad ir āra stendiem. Pie ēkas J.Poruka ielā 8 (CATA kultūras nams) paredzētas vietas lielgabarīta tehnikas izrādīšanai, jaunākajiem auto modeļiem, koka, metāla un akmens izstrādājumiem  Arī pakalpojuma sniedzēji, piem. kā LATTELEKOM izvēlējušies vietu brīvā dabā.

Interesanti ir tas, ka uz šo izstādi ir pieteikušies daudz jaunu uzņēmumi . Tas, kā teica izstādes organizatore Rita Merca, liecina par patēriņa tirgus paplašināšanos Vidzemē. Dalība izstādē visnozīmīgākā ir tieši jaunajiem uzņēmumiem, te aci pret aci patērētājs iepazīst piedāvājumu un otrādi.

Vēl jāatzīmē, ka arī valsts iestādes ir apzinājušas vajadzību rast pieejamību klientiem. Šogad Nodarbinātības valsts aģentūra skaidros savus pakalpojumus un iespējas iedzīvotājiem integrēties darba tirgū.

Plaši pārstāvētas būs arī izglītības iestādes – ģimnāzijas , arodskolas, augstākās mācību iestādes.

Sadarbībā ar uzņēmumu CED interesentiem tiek piedāvāts apmeklēt uzņēmu 28.aprīlī plkst. 14.00, lai iepazītos ar ražotni, ,struktūru, produktiem un darba apmaksas sistēmu.

Kā ziņots iepriekš, izstāde „Cēsu uzņēmējs 2006” šogad notiek zem Cēsu astoņsimtgades zīmes. 28. un 29.aprīlī, Cēsu autotransporta apvienības (CATA) kultūras nama telpās. Izstādi organizē: Cēsu rajona padome, Cēsu pilsētas dome, CATA un Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Cēsu nodaļa.

 

Cēsu dome aicina iedzīvotājus sargāties no kūlas dedzināšanas sērgas

Kā izziņots plašsaziņas līdzekļos visā Latvijā šobrīd notiek akcija „Nededzini savu zemi!” un tās ietvaros divu nedēļu ilgos patruļbraucienos pa Latviju dosies piecas kūlas dedzināšanas novēršanas patruļas.

Kūlas dedzināšana apdraud cilvēka dzīvību, rada kaitējumu dabai, nodara ievērojamus zaudējumus publiskajam un privātajam īpašumam. Dedzinot kūlu, apkārtējā vidē nonāk bīstami hloru saturoši savienojumi, kas, akumulējušies augsnē un dzīvajos organismos. var izraisīt bīstamas slimības – vēzi, dažādas alerģijas, tie negatīvi ietekmē nervu sistēmu, iedragāt imunitāti. Zemes īpašnieki aicināti apsaimniekot savas teritorijas ar dabai draudzīgām metodēm – nopļaujot. Šādi saimniekojot arī var pretendēt uz Eiropas Savienības subsīdijām.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu pilsētas domes

sabiedrisko attiecību nodaļa

tālr: 4121677; fakss: 4124571

jana.velvele@dome.cesis.lv

www.cesis.lv 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv