Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 18.aprīlis  


Cēsīs 18.aprīlī muzicēs Uzel Ametist Klarnetu kvintets (Turcija)

Cēsu Izstāžu namā trešdien, 18.aprīlī pl.18.00 ar Turcijas vēstniecības atbalstu muzicēs Uzel Ametist klarnetu kvintets no Turcijas. Programmā: J.S.Bahs, M.Rāvels, J.Štrauss, B.Bartoks, U.C.Erkins u.c. Kopā ar kvintetu koncertā uzstāsies arī Rumānijā dzimusī operas un baleta soliste Otīlija Marija Ipeka, Turcijā dzimusī pianiste Iris Šentjurker un vijolnieks Hākans Šensojs.

 

Uzel Ametist kvintets aktīvi darbojas kopš 1999.gada, piedaloties mūzikas festivālos Turcijā, Slovēnijā, Pakistānā un Japānā, kā arī citās valstīs, saņemtas daudzas atzinības un balvas. Kvintets bieži viesojas TV un radio pārraidēs.

Kvintetu nodibināja 1996.gadā Stambulas Universitātes Valsts Konservatorijas klarnetes klases studenti, lai bagātinātu kamermūzikas repertuāru ar klarnetes spēli. Klarnetei īpašu kompozīciju nav, līdz ar to, veidojot repertuāru, kvintets rada pats savas kompozīcijas un apdares, sākot no dažādu laikmetu klasiskās mūzikas un džeza līdz pat tautas un populārajai mūzikai. Vairāki mūsdienu komponisti Turcijā ir radījuši kompozīcijas īpaši Uzel Ametist kvintetam.

 

Otīlija Marija Ipeka kā soliste kopā ar Ametist kvintetu uzstājas kopš 2003.gada, ir soliste Stambulas Valsts operā un baletā. Koncertējusi Turcijā un Vācijā, izpildot Dž.Verdi, V.A.Mocarta un G.Bizē slavenākos skaņdarbus.

 

Iris Šentjurker ieguvusi maģistra grādu klavierspēlē un klaviermūzikā Karaliskajā Mūzikas Ziemeļu Koledžā, ar Francijas valdības atbalstu sniegusi koncertus gan Turcijā, gan ārzemēs.

 

Hākans Šensojs kopš 1984.gada sniedzis dažādus solokoncertus un solo ar orķestri Anglijā, Zviedrijā, Venecuēlā, ASV, Itālijā, Meksikā, Bulgārijā, Rumānijā, Polijā, Čehijā, Francijā, Igaunijā, Kiprā un Turcijā. Piedalījies neskaitāmos starptautiskos kamermūzikas festivālos visā pasaulē. Ir vadītājs vairākiem Turcijas kamerorķestriem. Muzikālās karjeras laikā izdoti divi kompaktdiski.

 

Biļešu cenas: Ls 1/Ls 0.50

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv