Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.aprīlis  


5.maijā Cēsīs Aleksandrs Antoņenko un Radio koris

Ņujorkas „Metropolitan” operas nama zvaigzne Aleksandrs Antoņenko Latvijas koncerttūri atklās Cēsīs, sniedzot koncertu „Krievu romantika” kopā ar Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā 5.maijā plkst.19:00 Cēsu 2.pamatskolā (Gaujas iela 45).

 

Aleksandrs Antoņenko ir izcils tenors, operdziedātājs, kas jau 30 gadu vecumā izveidojis veiksmīgu starptautisko karjeru, guvis panākumus Eiropas un ASV koncertzālēs un opernamos. Viņš pārsteidz ar savas balss plašo diapazonu un spēj interpretēt vokāli un emocionāli sarežģītas operlomas, kā arī regulāri izpilda lielas formas skaņdarbus. Leģendārais Kārlis Zariņš saskata Aleksandrā savu vokālo pēcteci.

 

Koncertā piedalīsies arī soliste Ieva Ezeriete (soprāns), pianisti Aldis Liepiņš un Mārtiņš Zilberts, kā arī Edgars Saksons un Ivo Krūskops (sitaminstrumenti) un Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

 

Koncerta pirmajā daļā „Ziemas dārzs” skanēs fragmenti no sulīgu eļļas skaņugleznu meistara Valērija Gavriļina monumentālās kora simfonijas “Zvani” un apcerīgā mistiķa Jurija Faļika dziesmas soprānam, tenoram un korim. Koncerta otrā daļa – „Sviridova vainags” - pilnībā veltīta Georgijam Sviridovam – vienam no spēcīgākajiem un oriģinālākajiem krievu mūzikas pārstāvjiem 20. gadsimta otrajā pusē. Muzikologa Orests Silabriedis uzskata: „Visiem, kas auguši ar Sviridova mūziku “Laiks, uz priekšu!” Centrālās Televīzijas vakara ziņu sakramentālās pārraides sākumā, būs interesanti uzzināt, cik daudzveidīgs un būtībā visnotaļ sakrāls ir Sviridova skaņuraksts. Viņa mūzika skar līdz sirds dziļumiem – tā ir neiedomājami skaista un neticami vienkārša”. Koncerta ieceres autors Sigvards Kļava izveidojis Sviridova dziesmu montāžu un nosaucis to par “Sviridova vainagu”, atsaucoties uz paša komponista savulaik sacerēto “Puškina vainagu” – informē VSIA Latvijas Koncerti.

 

Koncerts tapis sadarbībā ar valsts koncertdirekciju „Latvijas koncerti” kā apliecinājums mērķtiecīgai reģionu kultūrpolitikai. Projekts VSIA „Latvijas Koncerti” uzsākts sadarbības veicināšanai ar Cēsu un Rēzeknes pašvaldībām ar mērķi nodrošināt regulāru koncertdarbību šajās pilsētās, kur drīzumā tiks atklātas jaunas koncertzāles.

 

Ruta Krastiņa, Cēsu Kultūras un tūrisma centra, Kultūras centra nodaļas vadītāja pauž gandarījumu par Latvijas koncertu atbalstu reģiona kultūras dzīves papildināšanai un piemetina: „Aleksandra Antoņenko koncerts Cēsīs ir viens no Vidzemes kultūras gada nozīmīgākajiem notikumiem”.

 

Biļetes tirgošanā Biļešu Paradīzes kasēs. Cēsīs tās var iegādāties Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9). Tālrunis uzziņai: 64121815; 28318318

Biļešu cena: Ls 5, - ; Ls 3, - ; Ls 1,50 -

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts; daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv