Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.aprīlis  


Cēsu melnie gulbji atgriezušies Maija parka dīķī


Pirmdien 18.aprīlī Cēsu melno gulbju pāris Zigfrīds un Odīlija pēc ziemas mājā pavadītajiem sala mēnešiem atgriezās Maija parka dīķī un aizrautīgi izbaudīja pirmo pavasara peldi.

   Pērn cēlo putnu  saime bija krietni sakuplojusi, taču pagājušajā rudenī un ziemā Zigfrīda un Odīlijas pēcteči ir raduši jaunas mājvietas Kauņas zoodārzā Lietuvā, privātā zoodārzā Latgales pusē. Vēl viens jauno gulbju pāris drīzumā ceļos uz Lietuvu. Tas būs cēsnieku dāvinājums  sadraudzības pilsētai Rokišķis un, kā apliecināja Rokišku pašvaldības pārstāvis Petras Blaževičius, sadarbības partneri ir nopietni gatavojušies, lai eksotiskajiem putniem radītu labus dzīvošanas apstākļus.

  Tiem, kas dosies uz Maija parku, priecāties par melnajiem gulbjiem, jāņem vērā to, ka putni tiek labi aprūpēti un baroti. Ja ļoti gribas aiznest gulbjiem kādu cienastu, tad ņemiet kāpostu lapas, salātus, pienenes. Maizi vai citus miltu izstrādājumus gulbjiem dot nedrīkst, tas kaitē putnu veselībai.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

    Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv