Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.aprīlis  


Pilsmuižas parka atjaunošanas darbi Cēsīs turpinās

Projekta „Cēsu pilsmuižas parka atjaunošana tūrisma attīstībai” veikt būvniecības darbus Cēsu pilsmuižas parkā tiesības ieguvis SIA „Merks”.

 

Cēsu pilsmuižas parkā jau uzsākti darbi pie skatītāju zonas sakārtošanas un Vēzīšu kāpņu atjaunošanas. Minētos labiekārtošanas darbus paredzēts pabeigt līdz Cēsu pilsētas svētkiem - 27.maijam.

 

Tāpat šovasar paredzēts veikt ūdensvada un dzeramā ūdensstrūklu atjaunošana to vēsturiskajās vietās, kā arī lietus notekūdeņu kanalizācijas sistēmas atjaunošanu no Lenču un Palasta ielām, kā arī no Cēsu viduslaiku pils Ziemeļu torņa un skatītāju laukuma. Cēsu pilsmuižas parks projekta ietvaros iegūs divas lapenes Kārļa kalnā un Minadoras kalnā, kas reiz jau tur ir bijušas. Tiks atjaunots piemineklis grāfam Karlam Gustavam fon Zīversam. Rekonstrukciju piedzīvos kiosks, izveidots tiks arī gājēju tiltiņš uz salu Pils parka dīķī. Projekta rezultātā, parka teritorijā apmeklētāju labsajūtai un ērtībām būs uzstādīti jauni soliņi un atkritumu urnas. Projekts „Cēsu pilsmuižas parka atjaunošana tūrisma attīstībai” veicinās autentiskuma saglabāšanu, ērtu publisko pieejamību un apmeklētājiem nepieciešamo servisu.

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsmuižas parka rekonstrukcijas darbi veikti ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstīto projektu „Cēsu pilsmuižas parka rekonstrukcija tūrisma attīstībai” vienošanās Nr. L-PPA-09-0008. Projekta kopējās izmaksas paredzētas 833 859.40 LVL, no tiem ERAF līdzfinansējums 699608.04 LVL, kas sastāda 83.9 % no kopējā finansējuma.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64121815; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv