Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 19.augusts   Vārda dienu svin: Melānija, Imanta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 18.maijs  


Cēsis no Hanzas dienām pārved priekšsēdētājam krēslu

Informāciju sagatavoja Cēsu domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Garoza (t.4121677)

 

14.maija vakarā no dalības 27. starptautiskajās Hanzas dienās Lipštatē, Vācijā atgriezās Cēsu domes delegācija. Kā dāvanu Cēsu mēram no Hanzas dienu organizētājiem delegācija atveda speciāli Cēsīm darinātu krēslu.

 

Domes delegācijas sastāvā bija Domes deputāts Daumants Vasmanis, Sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Garoza, Tūrisma un informācijas centra galvenā speciāliste Anita Deigele, Tūrisma attīstības valsts aģentūras Vidzemes reģiona tūrisma biroja vadītāja Agnese Ramata, Jauniešu Hanzas (Youth Hansa) dalībnieki – asociācijas „Output” pārstāvji Kristīne Mihaļova un Lauris Sildniks, kā arī sazināties vācu mēlē visiem palīdzēja tulks Sanita Loze.

27. starptautiskās Hanzas dienas šogad notika Lipštatē, Vācijā. No 10. līdz 13. maijam pilsēta vienoja vairāk kā 800 delegātus un dalībniekus no 170 Hanzas pilsētām, kā arī simtiem viesus, piedāvājot tiem daudzpusīgu un krāšņu kultūras programmu.

Interesanti, ka naktsmītnes Hanzas dienu rīkotāji organizēja vietējās ģimenēs – vācieši bija ļoti viesmīlīgi, rūpējās par cēsnieku mieru, ērtībām, izvadāja ar automašīnu uz svētku notikumu vietām, kā arī gādāja par gardām pusdienām. 

Cēsnieki pirmajā svētku dienā – ceturtdienā, Hanzas aperitīvā „Atrodi sēdvietu un apsēdies!” no organizatoriem saņēma savdabīgu dāvanu – krēslu, ko speciāli Cēsīm darināja Lipštates skolēni. Vēlāk visi piedalījās Hanzas dienu atklāšanas pasākumā „Gaisma-Ūdens-Dzīve”, kur viesus uzrunāja Lipštates pilsētas mērs Kristofs Sommers un starptautiskās Hanzas savienības priekšsēdētājs Bernds Sakse. Interesantu kultūras programmu pasākuma skatītājiem bija sagādājuši vietējie mākslinieki.

Tad delegācijas un Jauniešu Hanzas ceļi šķīrās līdz svētdienai, jo jauniešiem pašiem bija sava atsevišķa aktivitāšu programma, kurā tie piedalījās dažādos projektos, diskusijās un tāpat kā pilsētas domes delegācija – veidoja kontaktus ar līdzīgi domājošiem un prezentēja savu pilsētu citiem.

Nākamajā dienā delegācija piedalījās Hanzas Ekonomikas samitā, kur speciālisti no dažādiem uzņēmumiem un pasaules organizācijām diskutēja par ekonomikas, kultūras un tūrisma jautājumiem, kas saistīti ar ekonomikas izaugsmi pilsētās. Galvenie Ekonomikas samita viesi bija Eiropas Komisijas viceprezidents Ginters Verhoigens, pasaules mēroga organizācijas OBI dibinātājs Manfreds Mauss, Nordheimas-Vestfālenes Inovāciju, Zinātnes, Izpētes un Tehnoloģiju ministrs Andreass Pinkvarts, kā arī WestLB AG direktors Verners Taibers. Samita diskusijās tika uzsvērts fakts, ka pašreizējā Hanza apvieno 20 000 000 cilvēku un tā kļūst par nozīmīgu Eiropas ekonomiskās ainavas sastāvdaļu. Ekonomikas samits ir kā attiecību veidošana starp Hanzas pilsētu uzņēmumiem. Informācija, diskusiju saturs un izdales materiāli deva Cēsu delegācijai priekšstatu, cik svarīgi ir mūsu pilsētai nopietni pārdomāt nākotnes līdzdalības perspektīvas un nospraust konkrētus mērķus šajā sakarā, lai ekonomiskā sadarbība nestu augļus arī tādai mazai Hanzas pilsētai, kāda ir Cēsis. Arī neformālā ziņā šis samits nesa ieguvumus – diskusiju starplaikos uzņēmēji un pilsētu delegāti iepazinās, apmainījās kontaktiem un dalījās ar kopīgām interesēm. Arī šāds sadarbības veicināšanas veids ir daudzsološs. Pa dienu uzņēmējiem bija iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienos pa pilsētas lielākajiem uzņēmumiem, kā arī tikties vakara programmā Golfa klubā, kur dalībnieki pārrunāja iespaidus, nostiprināja kontaktus un guva daudz jaunu ideju saviem uzņēmumiem. Delegācija uzskata, ka turpmāk arī Cēsu uzņēmējiem vajadzētu pārdomāt savas dalības iespējas Hanzas dienās un Ekonomikas Samitā, jo nereti šādu kontaktu dibināšana un nostiprināšana formālos un neformālos pasākumos, kas ļauj uzņēmējiem pārrunāt dienas gaitā gūtos iespaidus tiešajā komunikācijā, ir lietderīga jaunu uzņēmuma sadarbības virzienu organizēšanā.

Vēl piektdienas plānā bija gadskārtējā Hanzas tirdziņa atklāšana, kurā Cēsis dalīja stendu ar kaimiņiem – valmieriešiem. Apvienotais Cēsu un Valmieras stends pievērsa ļoti lielu tūristu un viesu uzmanību, jo bija atraktīvs, piedāvāja daudz informācijas par Cēsīm, Valmieru, Vidzemi un Latviju kopumā, kā arī cienāja interesentus ar dažādiem gardumiem, ko Cēsis uz Vāciju veda ar savu labvēļu palīdzību – Straupes piensaimnieks deva Jāņu sieru, šokolādes sviestu, sviestu ar kaņepēm, biezpiena krēmu, ko piedāvāja, smērētu uz rupjmaizes no Latvijas, medu – „Vinnis”, bet avota ūdeni – „Svētavots”. Informatīvos materiālus un suvenīrus līdzi ņēma gan Tūrisma attīstības valsts aģentūras Vidzemes reģiona tūrisma biroja vadītāja Agnese Ramata, gan Cēsu TIC galvenā speciāliste Anita Deigele. Pēc interesentu aktivitātes informatīvo materiālu jautāšanā un gardumu slavēšanas varēja spriest, ka Cēsis tiem iepatikušās it īpaši. Visvairāk tika pieprasīta informācija par aktīvās atpūtas iespējām Cēsīs un reģionā, viesnīcu un naktsmītņu bukleti, kartes un Latvijas kopējā informācija.

            Piektdienas vakarā Cēsu delegācijas vadītāja – Sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Garoza un delegācijas tulks Sanita Loze devās uz Lībekas vakaru, kur notika pieņemšana pie Starptautiskās Hanzas Savienības priekšsēdētāja Bernda Sakses. Vakara gaitā delegācijas pārstāvēm bija iespēja pārmīt vārdus ar B. Sakses kungu, iepazīties ar citu pilsētu vadītājiem, vērot vakara programmu, kā arī klausīties augstāko personu uzrunas un vēlējumus. Kopā sanākšana pie Lībekas mēra un sarunas neformālā gaisotnē ar citiem delegātiem deva daudz labu iespaidu, ideju un priekšlikumu Cēsu pilsētas nākotnes darbībai Hanzas Savienībā.

            Arī sestdiena tika pavadīta informācijas un Latvijas gardumu izplatīšanā Hanzas tirdziņā, taču šī diena izcēlās ar to, ka informācija tika burtiski izgrābta no Cēsu un Valmieras stenda. Interesentu pieplūdumu un lielo ziņkārību par mazo pilsētu nemazināja arī lietus gāzes, kas mērcēja ikvienu, un brāzmainais vējš, kurš nereti noslaucīja stenda galdu tukšu no informatīvajiem materiāliem. Cēsu delegācija tagad smaidot prognozē, ka jaunajā tūrisma sezonā vajadzētu būt lielam tūristu pieplūdumam no Lipštates pilsētas un Lībekas reģiona.

Sestdienas rīta un pusdienas periodu delegācija pavadīja Delegātu asamblejā Lipštates teātrī, kur notika visu delegātu kopsapulce. Tajā tika ziņots par iepriekšējām Hanzas dienām Osnabrikā, prezentēta Jauniešu Hanzas darbība, akceptēti sēžu protokoli un pieņemtas Hanzas Savienības jaunās pilsētas – Aberdēna (Anglija) un Hardejvijka (Nīderlande). Delegātu kopsapulci vadīja Hanzas savienības priekšsēdētājs Bernds Sakse.

Sestdienas vakarā visu pilsētu delegāti, kā arī Jauniešu Hanzas dalībnieki tikās pilsētas laukumā – Kūmārtā, kur speciāli uzceltā svētku teltī notika Hanzas dienu noslēguma balle.

Svētdien, Cēsu delegācija devās mājup ar labiem iespaidiem, jaunām zināšanām un idejām, kā nākotnē uzlabot un veicināt Cēsu pilsētas dalību Hanzas Savienībā.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv