Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 18.maijs  


Starptautiskā Muzeju diena Cēsīs pulcinās muzeja priekšmetu aizbildņus

 

18.maijā, Cēsīs, Starptautiskās muzeju dienas ietvaros notiks akcijas „Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” aizbildņu svinīgā darba sanāksme. Jau par tradīciju kļuvusī ikgadējā tikšanās pulcēs akcijas esošos un topošos dalībniekus, lai pārspriestu pagājušā darba gada rezultātus, parakstītu jaunus sadarbības līgumus par muzeju priekšmetu aizbildnību un apspriestu turpmākos darba plānus.

 

Līdz 2008.gadam ir noslēgti 30 aizbildnības līgumi. Aizbildņi ne vien nodrošinājuši vairāku priekšmetu restaurāciju, bet arī devuši lielu ieguldījumu citās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja aktivitātēs. Piemēram, Aizbildnības līgums Nr.13 noslēgts ar ilggadējo „Cēsu alus” direktoru Kārli Tomsonu. Viņš ne vien papildina alus ražošanas un a/s „Cēsu alus” vēstures materiālu kolekciju, bet arī aktīvi līdzdarbojas alus vēstures izstādes veidošanā, kura interesentiem būs aplūkojama šī gada augustā restaurētās Jaunās pils telpās. Savukārt, vēsturnieks Daumants Vasmanis savā aizbildnībā esošo zobenu eksponējis teatralizētajās ekskursijās pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga.

 

Šogad 11 dažādu gadsimtu unikāli Cēsu Vēstures un mākslas muzeja priekšmeti meklē aizbildņus, un interesenti, kuri vēlas uzņemties gādību par kādu no tiem, līdz 2008. gada 16.maijam aicināti kontaktēties ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāju, galvenā krājuma glabātāju Daci Tabūni pa telefonu 64122654 vai mob.tel. 26132598. Ar priekšmetu detalizētu aprakstu var iepazīties Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra mājaslapā www.vvtc.cesis.lv.

 

Cēsu muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kur notiek šāda unikāla akcija. Akcija „„Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” tika aizsākta 2003. gadā, un uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeju atvedusi arvien jaunus cēsniekus, kuri vēlas līdzdarboties krājuma saglabāšanā un popularizēšanā.

 

Starptautiskā Muzeju diena 18. maijā tiek atzīmēta visā Eiropā.

 

Foto (Linda Sala): automašīna no rotaļlietu kolekcijas, kuras aizbildne kopš 2007.gada 18.maija ir Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Elita Rozīte.

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Sala

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr.: 64127755

E-pasts: linda.sala@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv