Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 18.maijs  


24.maijā Cēsīs atzīmēs komponista, rakstnieka Marģera Zariņa simtgadi. 19.00 pils dārzā kino "Vārnu ielas republika"

24.maijā rakstniekam un komponistam Marģerim Zariņam (1910-1993) apritētu 100.jubileja. Cēsīs šajā datumā tiks atzīmēta M. Zariņa dzimšanas diena, kuras pasākumos ir aicināts piedalīties ikviens.

 

Marģeri Zariņu godinot, piemiņas brīdis un ziedu nolikšana plkst.10.30 atdusas vietā - Bērzaines kapos.

 

Cēsu Jaunās pils dārzā plkst.19.00 lielie un mazie skatītāji aicināti bez maksas noskatīties Rīgas kinostudijas filmu „Vārnu ielas republika”, kurai mūziku komponējis M.Zariņš.

 

Iepazīties ar jubilāra daiļradi visa mēneša garumā var apmeklējot literatūras izstādi „M. Zariņam -100”, Cēsu Centrālajā bibliotēkā.

 

24.maija pasākumi ir tikai sākums pasākumu ciklam par Marģeri Zariņu, kas turpināsies rudenī ar koncertu Cēsu Sv. Jāņa baznīcā kurā piedalīsies vairāki ērģelnieki,Cēsu Pils koris, Vidzemes kamerorķestris,Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi un izglītojošu ekskursiju maršrutā Cēsis – Āraiši.

 

Marģers Zariņš ir viena no savdabīgākajām Latvijas radošajām personībām – divu mūzu kalps, kā viņu bieži dēvēja prese! Par savējo viņu uzskatīja gan mūziķi, gan arī literāti. Kā mūzikā, tā prozā M. Zariņš aizvien spēja aizraut ar neizsīkstošu optimismu, bagātu fantāziju, dažādu stilu perfektu pārvaldīšanu un stilizācijas meistarību, bet pāri visam – dzirkstošu humorista talantu visdažādākajās niansēs no vieglas ironijas līdz pat groteskai un parodijai. Viņš ir sarakstījis vairākas operas (“Kungs un spēlmanis”, “Uz jauno krastu”), baletoperu "Svētā Maurīcija brīnumdarbi", oratorijas, mūziku kinofilmām („Nāves ēnā”, "Purva bridējs", „Pie bagātās kundzes”, "Ceplis", "Vārnu ielas republika" u.c.), kantātes, kora un solo dziesmas un ērģeļmūziku. Publicējis recenzijas, mūzikas darbinieku portretējumus, ceļojumu iespaidus un atmiņas. 60. gadu beigās pievērsies prozai, sarakstot vairākus stāstu krājumus un romānus, slavenākais no kuriem - "Viltotais Fausts jeb Pārlabota un papildināta pavārgrāmata".

 

Marģera Zariņa jubilejas pasākumi 24.maijā norisināsies arī Rīgā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga.jansevska2cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv