Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 18.maijs  


Uzsākts pilotprojekts „Injicējamo narkotiku lietotāju līdzbiedru iesaistīšana HIV profilaksē"

2010. gadā UNODC Baltijas valstu birojs uzsāk pilotprojektu „Injicējamo narkotiku lietotāju līdzbiedru iesaistīšana HIV profilaksē" un projekts tiek realizēts arī Cēsu novadā.

Projekta mērķis ir iesaistīt injicējamu narkotiku lietotājus (INL), kas līdz šim nav bijuši kaitējuma mazināšanas programmu klienti. 

Intravenozo narkotisko vielu lietošana kļūst par aktuālu problēmu arī Cēsu novadā. Par piemēru var minēt šā gada Lielo Talku, kuras laikā Dubinskas dīķa apkārtnē tika savākts maisiņš ar izmestām, izlietotām šļircēm, kas varēja kļūt par apdraudējumu kāda iedzīvotāja veselībai.

Šis projekts ir laba iespēja lietotājiem uzsākt sadarbību ar HIV un atkarību profilakses kabinetu, saņemot gan informatīvu, gan materiālu atbalstu, gan arī parūpēties par savu un apkārtējo drošību. Kabinets piedāvā gan mainīt šļirces, saņemt prezervatīvus bez maksas, gan arī atbalstu un informāciju par palīdzības iespējām, ja klients pats to vēlas.

Kabinets atrodas Bērzaines ielā 16, Cēsīs, pagrabstāvā (bijusī slimnīca). Klientam nav jāsniedz informācija par saviem personas datiem, apmeklējums ir anonīms.

Narkotiku lietotājiem tiks piedāvāta iespēja saņemt nelielu atlīdzību (telefona atjaunošanas kartes) par savu līdzbiedru iesaistīšanu un apmācīšanu par HIV, pārdozēšanas un citu ar narkotiku lietošanu saistītu risku profilaksi.

Iegūtās zināšanas ar standartizēta testa palīdzību novērtēs HIV Profilakses Punkta darbinieks. Tiks veikta arī INL intervēšana, lai iegūtu informāciju par viņu paradumiem saistībā ar HIV inficēšanās un citiem veselības riskiem.

Jaunā iniciatīva balstās uz Starptautiskās HIV /AIDS Alianses Ukrainā pieredzi, ieviešot ASV zinātnieku Roberta Brodheda un Duglasa Hekatorna izstrādāto HIV profilakses modeli, kuru apmācību izgājusi ir arī Cēsu novada HIV un atkarību profilakses kabineta konsultante.

Projekts turpināsies līdz jūlija beigām un tā laikā HIV Profilakses Punktiem ir plānots piesaistīt vairāk nekā tūkstoti jaunu klientu. Projektā ir iesaistījušās kaitējuma mazināšanas programmas arī no Bauskas, Daugavpils, Jēkabpils, Jūrmalas, Liepājas, Ogres, Olaines, Saldus, Ventspils un Rīgas - LIC Tuberkulozes un plaušu slimību klīnika un LIC AIDS konsultāciju kabinets.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Jermolājeva
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
"Sociālais dienests"
Ģimenes atbalsta nodaļas
Sociālais pedagogs

Tālrunis: 64127884

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv