Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 18.maijs  


Konflikti reibumā un novēlotais šoks, aptverot nodarīto

 

  Kā jau esam informējuši pavasara atpūtas sezona Cēsīs iesākās ar dažiem ļoti nepatīkamiem incidentiem, kas radīja plašu rezonansi. Aprīlī brīvdienu naktī, jeb precīzāk, agrā rītā notika brutāls kautiņš, kurā vienam no cietušajiem ar domkratu tika pārlauzts galvaskauss. Par laimi ārstiem izdevās glābt jaunā cilvēka dzīvību. Tika ierosināts kriminālprocess, kautiņā iesaistītie  noskaidroti. Vienu no aizdomās turamajiem operatīvi aizturēja, otru aizturēt neizdevās un pēc Cēsu policijas darbinieku pieprasījuma, tika izsludināta viņa starptautiska meklēšana.

Kā pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Jāni Goba, minētās lietas izmeklēšanā ir būtiski pavērsieni. Aizdomās turētais atgriezies no ārzemēm un pats pieteicies policijā. Cēsu rajona tiesa apmierināja policijas prasību un piemēroja viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Otram aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – policijas kontrole.

  „ Šis gadījums guva plašu publicitāti un radīja priekšstatu, ka braukt atpūsties uz Cēsīm kļuvis bīstami. Varu droši teikt, ka situācija Cēsīs nav draudīga. Pēdējos trīs gados stabili samazinās smago noziegumu, laupīšanu, automašīnu zādzību skaits. Šādi incidenti tiek rūpīgi izmeklēti un vainīgie aizturēti un sodīti.  Maijā, arī agrā rīta stundā, notika kautiņš pilsētas centrā, kurā cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi. Arī šajā gadījumā ir ierosināts kriminālprocess, noskaidrots un aizturēts aizdomās turētais. Sodi par šādiem nodarījumiem ir ļoti bargi un neizbēgami. Tagad, skaidrā prāta, izmeklētāja kabinetā šie jaunekļi paši ir šokā aptverot, ko ir nodarījuši un saprotot, ka visām skaistajām nākotnes iecerēm pārvilkts melns krusts, jo visdrīzāk, tagad nāksies vairākus gadus pavadīt cietumā. Vajadzētu tomēr apzināties šādu ballīšu konfliktu iespējamās sekas. Pirms viciniet dūres, padomājiet vai kļūt par ieslodzīto brīdī, kad esi tikko pabeidzis skolu vai augstskolu, ir tā labākā perspektīva! Viens sitiens var sabojāt dzīvi pašam un smagi iedragāt otra cilvēka veselību!”  Uzsvēr J. Goba.

     Cēsīs tagad nedēļas nogalēs dežūrē trīs apvienotās pašvaldības un valsts policijas darbinieku ekipāžas, īpašu uzmanību pievēršot izklaides vietām. Valsts un pašvaldības policijas darbinieku sadarbība ir sekmīga. Pateicoties pilsētā izvietotajām videonovērošanas kamerām, noskaidrots un aizturēts Līvu laukuma strūklakas demolētājs un ierosināts kriminālprocess. Noskaidroti arī jaunieši, kas pamatīgi sabojāja naktī uz Rīgas ielas atstātu automašīnu. Šī lieta sagatavota nodošanai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Ja  šīs personas nespēs atlīdzināt nodarītos materiālos zaudējumus, tām var piemērot piespiedu darbus.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv