Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 18.jūnijs  


Izdots jauns tūrisma materiāls vasaras brīvdienām Vidzemē – „no putekļiem ārā, no dūmiem..”

Šā gada 16. jūnijā klajā nāca jauns informatīvs materiāls „no putekļiem ārā, no dūmiem...”, kurā Vidzemes Tūrisma Asociācija (VTA) tieši ar šīm Eduarda Veidenbauma rindām aicina ikvienu šovasar apceļot labi pazīstamo un tai pašā laikā vēl neatklāto Vidzemi. Materiālā vietējiem ceļotājiem spontānai izvēlei brīvdienām tiek piedāvāti divi maršruti – „Apkārt Vidzemei” un „Vidzemes Zelta loks”, kā arī informācija par lielākajiem šīs vasaras pasākumiem reģionā.

Pirmie jauno materiālu saņēma laikraksta „Diena” lasītāji 16.jūnijā, bet jau šonedēļ izdevums būs pieejams arī visos Vidzemes Tūrisma informācijas centros (TIC) un Internetā VTA mājas lapā www.vidzeme.com. Īpaši rīdziniekiem visu vasaru informatīvais materiāls un cita informācija par atpūtas iespējām Vidzemē būs pieejama aktīvā tūrisma centra „Eži” veikalā Rīgā, Matīsa ielā 30.

Materiālā iekļautie maršruti aptver gan dabas un kultūrvēsturisko objektus, gan aktīvās atpūtas vietas. Maršrutos iekļauti gan tādi populāri objekti kā Cēsu viduslaiku pils, Turaidas muzejrezervāts un Gulbenes – Alūksnes bānītis, gan arī jauni un mazāk zināmi objekti – piemēram, Staiceles lībiešu muzejs, taurgovju apskate Jēču dabas takās pie Rūjienas, kodolraķešu bāze pie Zeltiņiem Alūksnes pusē.

Maršruts „Apkārt Vidzemei” iepazīstina ceļotāju ar interesentam vietām un objektiem, kas atrodas tālāk no tūristu iecienītajiem ceļiem – tajā iekļauts gan Ziemeļu mols Ainažos, gan Drusku pilskalns Alūksnes rajonā, kā arī Baltijā lielākā trušu audzētava z/s „Sveķi” Madonas rajonā un Kokneses pilsdrupas pašā Daugavas krastā Aizkraukles rajonā.

Savukārt maršruts „Vidzemes Zelta loks” aicina izbaudīt Siguldas, Cēsu, Valmieras un Limbažu puses tūrisma un atpūtas piedāvājumu - gan dabas takas un parkus, gan pilis un muižas. Aktīvāki ceļotāji atradīs informāciju gan par braucieniem ar rodeļiem atpūtas parkā „Rāmkalni” un Siguldas Pilsētas trasē, gan par „pastaigu kokos” piedzīvojumu parkā „Mežaķis” Siguldā vai gaisa trosu atrakcijām Ieriķu dzirnavās Cēsu rajonā.

Šajos maršrutos ikviens var atklāt sev, cik daudz vēl skaista un nezināma ir tepat pāris stundu braucienā no Rīgas vai citiem Latvijas novadiem. Pat tie, kuriem šķiet domā, ka viss jau Vidzemē pazīstams un redzēts, vērīgi ceļojot, vienmēr atklās ko jaunu!

Jaunais maršrutu materiāls „no putekļiem ārā, no dūmiem...” tapis ar Vidzemes rajonu pašvaldību atbalstu. Projekta sadarbības partneri: Cēsu rajona padome, aktīvās atpūtas centrs „Eži”, karšu izdevniecība „Jāņa Sēta”. Īpašs paldies Amatciemam un a/s Diena.

 

Informāciju sagatavoja:

Valda Malceniece,

Vidzemes Tūrisma Asociācijas projektu vadītāja

T. 2655 8695, valda@vidzeme.com

www.vidzeme.com

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv