Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 18.jūnijs  


Projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” pārstāvji tiekas ar Valsts prezidentu

17. jūnijā Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” koordinatore Ilona Asare Valsts prezidenta kancelejā tikās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai iepazīstinātu ar projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” koncepciju un norisi.

 

Uz tikšanos tika aicināti 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta pretendentpilsētu – Rīgas, Liepājas un Cēsu - pārstāvji, lai iepazīstinātu Valsts prezidentu ar projektu gaitu trīs mēnešus pirms kultūras galvaspilsētas titula pasludināšanas šī gada septembrī.

 

Valdis Zatlers pozitīvi atzīmēja Latvijas pilsētu iesaisti šinī projektā, kā arī augstu novērtēja entuziasmu un centienus virzīt šo projektu, domājot 2014.gada perspektīvā, neskatoties uz šī brīža finansiāli grūto laiku. Novēlot veiksmi projektā, viņš uzsvēra: „Katra no pretendentpilsētām ir Latvijas kultūras centrs. Tās ir pilsētas ar ambīcijām, kuras mums noteikti ir jāatbalsta”.

 

Sarunas laikā projekta vadītāji uzsvēra šī kultūras projekta tiešo mijiedarbību ar citām sfērām, piemēram, sociālo un ekonomisko. Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts 2014.gadā Latvijai palīdzētu parādīt Latviju plašākai Eiropas auditorijai tikai gadu pirms Latvijai būs jāuzņemas Eiropas Savienības prezidējošās valsts loma.

 

Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pēc tikšanās ar Valsts prezidentu uzsvēra, ka projekts „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” ir būtisks, lai Eiropai rādītu Latvijas kultūru un vecinātu reģiona ekonomiku: ”Cēsis ir gatavas piedalīties šī uzdevuma veikšanā. No iegūtās pieredzes, veiksmīgi organizējot plašas Cēsu 800 gades svinības, mēs esam pārliecinājušies, ka lielas ambīcijas palīdz pilsētai mobilizēties lielu mērķu sasniegšanai un sniedz pozitīvu rezultātu. Ieguldījums, ko šāda mēroga pasākums, varētu dot reģiona attīstībai, gan piesaistot tūristus, gan attīstot uzņēmējdarbību, būtu liels atbalsts ilgtermiņa ekonomiskās augšupejas uzsākšanai”, atzīmēja Cēsu mērs.

 

Jau ziņots, ka Cēsis, Liepāja un Rīga ir Latvijas kandidātpilsētas Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā.

 

Septembrī kļūs zināms, kura no pilsētām 2014.gadā šo statusu iegūs Latvijā un kura pilsēta Zviedrijā. Pilsētas tiek izvēlētas nacionālā atlases konkursa ietvaros. 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

Mob. tālr. 29293195

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.cesis2014.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv