Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 18.jūnijs  


21.jūnijā Cēsīs donoru diena

 

Šā gada 21.jūnijā no plkst. 10:00 – 13:00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē asins donoru dienu Cēsu novada pašvaldībā, Cēsu pilsētas pārvaldē, Raunas ielā 2.

Šis būs otrais VADC izbraukums uz Cēsīm šajā gadā. 16.martā Cēsīs asinis ziedoja 78 donori, no kuriem 9 asinis ziedoja pirmo reizi mūžā.

VADC pašlaik īpaši lūdz atsaukties O grupas rēzus negatīvo asins grupu donorus, bet arī citu asins grupu donori tiek aicināti nezaudēt atsaucību un ziedot asinis. VADC atgādina, ka asinis ir derīgas pārliešanai tikai 35 dienas un asins krājumus nepieciešams regulāri papildināt. Asiņu trūkums īpaši jūtams garāku brīvdienu laikā un pēc svētkiem, kad tās vajadzīgas lielos daudzumos.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 - 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments!

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo darba algu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74. panta.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 7408878

www.donors.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv