Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 18.jūnijs  


Cēsīs plenēri „ Ar zīmuli pilsētā” un „ Zīmē Cēsīs!” – profesionāliem māksliniekiem un katram interesentam

No 1.- 7.jūlijam Cēsīs un tuvākajā apkārtnē Gaujas krastos norisināsies mākslinieku plenērs „ Ar zīmuli pilsētā”. Plenēra būtība - atklāt katra mākslinieka individuālo un savdabīgo skatījumu uz notikumiem, cilvēkiem, vietām, bet saglabājot vienojošo – Cēsis, stāsti un izjūtas. Plenēra norise šogad ir zīmīga – aizrit 30 gadi, kopš Cēsīs aizsākās plenēru tradīcijas.

 

Plenēra laikā tiks radīti darbi ar ogli, krītiņiem, zīmuli un eļļas krāsu tehnikā. Plenēra dalībnieki par savu pieturas un iedvesmas vietu ir izvēlējušies rakstnieka Miervalda Birzes māju „Birzes” gleznainā Gaujas ielokā, tādejādi apliecinot mākslu ciešo saikni un dabas klātbūtni radīšanas procesā.

 

Otra plenāra savdabība – mākslinieki darbosies ar gleznotāja un dabīgo krāsu meistara Edgara Raituma tradicionālajām un ekoloģiskajām krāsām, kas pagatavotas pēc seno recepšu zinībām.

 

Plenērs pulcēs gan Latvijas, gan Igaunijas māksliniekus. Dalību plenēram šobrīd pieteikuši mākslinieki no Latvijas - Reinis Liepa, Laima Bikše, Kaspars Podnieks, Vita Merca, Ritums Ivanovs, Maija Baltiņa, Andris Eglītis, Laila Balode, Gatis Šļūka, Ansis Butnors, Kristīne Rozenberga, Reinis un Krista Dzudzilo, Signe un Elīza Vanadziņas, Eero un Emma Rass; Latvijas Mākslas akadēmijas studenti; mākslinieki no Igaunijas - Alberts Gulks, Alars Tulls, Edgars Tedresārs, Katre Salu, Gaidi Kesa.

 

Plenērs noslēgsies – 7.jūlijā ar savdabīgu vienas dienas plenēru „ Zīmē Cēsīs!”, kur kopā ar profesionāliem māksliniekiem, Mākslas akadēmijas studentiem no Vidzemes un Tartu ikviens interesents varēs zīmēt, veidot izstādes un atpūsties. Plenēru vadīs gleznotājs Reinis Liepa.

 

Cēsnieki un Cēsu viesi aicināti darboties radošajās darbnīcās profesionālu mākslinieku, plenēra „ Ar zīmuli pilsētā” dalībnieku, vadībā: no plkst.12:00 - 17:00 Zīmēšanas darbnīca "Zelta zirgs" pagalmā Rīgas ielā 45 un Portretu zīmēšanas darbnīca kafejnīcā "Pie Raunas vārtiem" Rīgas ielā 3.

 

Katram plenēra dalībniekam „ Zvaigznes grāmatu nams” dāvina papīru un zīmuli!

No plkst.12.00 Pils ielā 7 aplūkojama plenēra „ Ar zīmuli pilsētā” darbu izstāde.  

Jaukām sarunām, pārdomām un noskaņai apmeklētājiem piedāvāta improvizētā kafejnīca "Skrīveru mājas saldējums", bet no plkst. 14:00 - vasaras noskaņas Cēsu stīgu kvarteta izpildījumā Andra Riekstiņa vadībā.

 

Izstāde būs aplūkojama arī augustā.

Video stāsts par plenēru aplūkojams šeit: http://www.youtube.com/watch?v=9_6E3hpxLBA

 

Plenēri noris ar p/a „ Cēsu Kultūras un tūrisma centra” projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas; Zvaigzne ABC; VKKF atbalstu.

         

Plenēru organizē biedrība „ Art Cēsis”

Sīkāka informācija: projekta vadītāja Inese Ciekure; tel. 29225402.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv