Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 18.jūlijs  


Holandiešu pilsētplānotāji Cēsīs saskata lielu potenciālu

11.jūlijā Cēsīs viesojās holandiešu pilsētattīstības un marketinga speciālists Peer Crommentuijn un arhitekts Jos Cuijpers, kas ir speciālizējies kultūras mantojuma  attīstības projektu izveidē.

 

Abi speciālisti apskatīja vecpilsētu, pils kompleksu, bibliotēku, kultūras centru un augstu novērtēja Cēsu attīstības iespējas, kļūstot par nozīmīgu punktu tūrisma maršrutu kartē ne vien Latvijas mērogā, bet arī Eiropas mērogā, ja esošās iespējas tiks izmantotas gudri un tālredzīgi.

 

Holandiešu pilsētplānotāji īpaši atzinīgi novērtēja Vecās Alus darītavas teritoriju, kuru padarot par sabiedrisku vietu apvienojumā ar pils ēkām un parku, Cēsis iegūtu unikālu kompleksu, kā dēļ šeit būtu vērts iegriezties arī ciemiņiem no tālienes, uzturoties Cēsīs ilgāku laiku nekā līdz šim. Nenoliedzami šāda kompleksa attīstība padarītu pievilcīgāku dzīves vidi arī pašiem cēsniekiem, nodrošinot plašākas iespējas kultūras baudīšanai un brīvā laika pavadīšanai. Abi speciālisti uzsvēra, ka Cēsu pils piedāvājumu ir nepieciešams paplašināt, ja pilsēta grib piesaistīt nozīmīgas kultūras tūristu plūsmas, kas pilsētā par pakalpojumiem atstātu būtiskas naudas summas.

 

„Es redzu, ka jūsu pilsētai ir lielas ambīcijas,“ sacīja Jos Cuijpers. „Kaut arī es jau 17 gadus regulāri braucu uz Baltijas valstīm, Cēsīs es vē nebiju bijis, un esmu patiešām pārsteigts par jūsu pilsētas attīstību, kvalitāti un attīstības iespējām. Ceru šeit atkal atgriezties augustā Cēsu Mākslas festivāla laikā, un ceru, ka pilsēta arī turpmāk izmantos savas esošās priekšrocības, kļūstot par nozīmīgu attīstības centru Latvijā.“

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv