Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 18.jūlijs  


Atklāts Mākslas festivāls „Cēsis 2008”

Festivāls sākāss 18.jūlijā pl.18.00, kad Cēsu alus brūzī notika laikmetīgās mākslas izstādes „Skaistums” atvēršana.

Izstādes atklāšanā piedalījās kultūras ministre Helēna Demakova, festivāla direktors Juris Žagars, Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un izstādes kuratore Daiga Rudzāte.

Laikmetīgās mākslas izstāde Cēsu Alus brūzī būs skatāma visu festivāla laiku. Izstādes vadmotīvs un nosaukums šogad „Skaistums”. Būtiski, ka lielākā daļa izstādes ietvaros apskatāmie mākslas darbi radīti īpaši šai skatei. „Šī izstāde ir mēģinājums analizēt parādības, emocijas un tēlus, kas šodienas pasaulei asociējas ar apzīmējumu „skaistums“, tai skaitā 21. gadsimta skaistuma klišejas, transformācijas, ikonogrāfiju un vispārinātus mītus par skaisto. Tas ir arī sava veida mēģinājums analizēt mūsu laiku, kas formāli ir apsēsts ar skaistumu, vienlaikus aizvien vairāk banalizējot un degradējot šo jēdzienu,” stāsta izstādes kuratore D.Rudzāte. Pieteikto „skaistuma” tematu risinās visdažādākie mākslas mediji – foto, video, glezniecība, objektu māksla, tādējādi cenšoties pēc iespējas pilnīgāk atspoguļot laikmetīgās mākslas izteiksmes veidu. Šogad tiks paplašināta ekspozīcijas vide, apgūstot un pielāgojot mākslas vajadzībām vēl jaunas vecā Alus brūža telpas. Laikmetīgo mākslu reprezentēs tādi autori kā Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns (objektu māksla), Andrejs Grants (foto), Dāvis Sīmanis jr. (multimediāls projekts), Katrīna Neiburga (foto), Frančeska Kirke (glezniecība), Kristaps Ģelzis (akvareļi), grupa „F5“ (objektu māksla), Ezra Nahmads (Francija/foto un skaņas instalācija).

 

Savukārt 18.jūlijā pl.20.00 Cēsu Sporta kompleksā visi interesenti aicināti uz festivāla atklāšanas koncertu.

„Šajā festivālā tiks izmēģinātas jaunas koncertēšanas vietas, kas uzstāda savus nosacījumus repertuāra izvēlē, un līdz ar to daži festivāla koncerti sola publikai jaunu, atraktīvu pieredzi. Festivāla atklāšanas koncerts notiks Cēsu sporta kompleksā – akadēmiskai mūzikai ļoti interesantā telpā. Simfoniskā orķestra skaņa, protams, ir ārkārtīgi bagāta, bet sporta zālē klasiski romantiskais repertuārs nebūtu īsti vietā, tādēļ piedāvāsim The Queen Symphony, ko komponējis Tolga Kašifs simfoniskajam orķestrim un korim pēc Fredija Merkūrija dziesmu (Bohemian Rhapsody, We Are the Champions, We Will Rock You, Bicycle Race un Save Me) motīviem. The Queen Symphony Andra Veismaņa vadībā izpildīs Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris kopā ar kori „Latvija”. Atklāšanas koncerta otrajā daļā skanēs Imanta Kalniņa 4. simfonija,” stāsta viens no festivāla akadēmiskās mūzikas sadaļas veidotājiem Arturs Maskats.

 

Mākslas festivāls „Cēsis 2008” šogad notiks no 18. jūlija līdz 16. augustam. Festivāls turpinās piedāvāt augstvērtīgus profesionālās mākslas notikumus dažādās jomās - laikmetīgajā vizuālajā mākslā, akadēmiskajā mūzikā, kino, kā arī teātrī un operā. Šogad festivāla programmu papildinās arī horeogrāfijas sadaļa. Pielikumā atrodama pilna festivāla programma.

 

Festivāla patronese ir LR Kultūras ministre Helēna Demakova. Cēsu Mākslas festivālu rīko Cēsu Pils ģilde. Festivāla atbalstītāji ir Cēsu pilsētas dome, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SEB banka, SIA „Domenikss”, AS „Kolonna” un AS „Cēsu alus” ar festivāla oficiālo dzērienu – alu „Cēsu Special”.

 

Cēsu Mākslas festivāls pirmo reizi norisinājās 2007.gadā no 28. jūlija līdz 18. augustam. Festivāla notikumus kopumā apmeklēja vairāk nekā 16 000 interesentu. Cēsu Mākslas festivāls iecerēts kā ikgadējs starptautisks pasākums vasarā, kura gaitā visu mēnesi koncentrētā veidā var baudīt un novērtēt visdažādākās profesionālās mākslas izpausmes no akadēmiskās mūzikas un operas līdz mūsdienu vizuālās mākslas avangardam, tādējādi veicinot kultūras tūristu skaita pieaugumu un Cēsu vārda atpazīstamību. Viens no Cēsu Mākslas festivāla mērķiem ir vēlme radīt kultūrai labvēlīgu vidi ārpus Rīgas, tādējādi mēģinot lauzt objektīvi radušos stereotipu par galvaspilsētu kā vienīgo profesionālās mākslas centru.

 

 

Informācija:

www.cesufestivals.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu Mākslas festivāla „Cēsis 2008”

sabiedrisko attiecību vadītāja Mairita Brice

E-pasts: mairita@indie.lv

Tālr.: 29216158Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv