Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 18.jūlijs  


Piebaldzēni pulcēsies uz piecpadsmitajiem Piebalgas novada Kultūras svētkiem

Sestdien, 19.jūlijā, piebaldzēni un to ciemiņi pulcēsies uz ikgadējiem Piebalgas novada Kultūras svētkiem, kas šoreiz notiks jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad svētkus, kas apvieno deviņus Cēsu rajona pagastus – Vecpiebalgu, Inešus, Jaunpiebalgu, Zosēnus, Drustus, Kaivi, Skujeni, Dzērbeni un Taureni – rīko Inešu pagasta pašvaldība.

 

„Svētki šogad notiks par godu diženā piebaldzēna Kaudzītes Matīsa 160. jubilejai. Zīmīgi ir tas, ka šādā formātā šie svētki acīmredzot notiks beidzamo reizi, jo pēc nākamajā gadā gaidāmajām novadu vēlēšanām pašvaldību robežas būs pavisam citas. Taču nekādas reformas nespēj pazudināt svētku tradīcijas. Tāpēc, lai rosinātu dalībniekus domāt par tradīcijas vērtīgu turpināšanu, mēs centāmies rīkot svētkus tā, lai tie ilgi paliktu piebaldzēnu un viņu viesu gaišā atmiņā”, teic Svētku rīkotāju komitejas un Inešu pagasta padomes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde – Andersone. Svētku programma ieplānota ar piebaldzēniem raksturīgu vērienu, lai labi justos un gudrāks kļūtu ikviens atbraucējs – jauns vai vecs, tuvs vai tāls.

 

Svētkus atklās plkst.16. Vecpiebalgas muižas parkā Inešu pagasta centrā ar svētku karoga svinīgu pacelšanu un piebaldzēna Jāņa Poļa grāmatas „Vecpiebalgas novada Inešu pagasts” atvēršanu. Sākot no plkst.17. visi interesenti aicināti uz Inešu Valsts Magazīnu, kur notiks konference „Piebalgas novada krogi” novadpētnieka Mārtiņa Frīdvalda vadībā. Tajā pašā laikā muižas parkā būs apskatāmas fotogrāfijas par 15 gadu laikā dažādu Piebalgas puses pagastu rīkotajos novada Kultūras svētkos piedzīvoto. Muižas ābeļdārzā būs Brīnumu radīšanas darbnīcas bērniem. Tur arī notiks skolnieku Vecpiebalgas novada ģerboņa ideju skates rezultātu apkopojums. Muižā būs lūkojama izstāde „Piebalga pasaules mākslinieku skatījumā” – no malu malām sabraukušo akvarelistu vairāku vasaru plenēru darba augļi. Turpat būs skatāmi Piebalgu augsti novērtējušu mākslinieku - Holgera Elera, Gunta Laudera, Rutes Sviles, kā arī vēl vairāku citu darbi. Muižas parkā būs iespēja gūt priekšstatu par mākslinieka - dzimuša piebaldzēna - Jāņa Roņa veidotajiem, topošās porcelāna fabrikas izstrādājumiem.

 

Svētku galvenajā daļā, kas plkst.18.30 sāksies Inešu estrādē, notiks nopietni lielmanīgs teijātera uzvedums „Piebaldzēns – visos laikos godā un slavā pāri visiem Latvijas novadiem”. Šis būs tiešs veltījums dižā piebaldzēna Kaudzītes Matīsa 160. dzimšanas dienai, kur dzīvās bildēs būs iejutušies visu augstāk minēto draudzīgo pagastu teātra mīlētāju kopas, kā arī Piebalgā iemājojušās aktrises – Līga Liepiņa un Anna Putniņa. Pēc sarīkojuma nopietnās daļas sekos mielošanās ar z/s „Lejas Reinkaļvi” Piebalgas jēru zupu un būs iespēja baudīt Piebalgas alu.

 

Svētki noslēgsies ar „Mazajām Kalniņa dienām” – koncertu un balli Inešu estrādē, kurā muzicēs grupa „Autobuss Debesīs” un viņiem palīdzēs DJ Japānis. Latvijā lielu popularitāti guvušās Imantdienas savulaik notika tieši mazajā Inešu estrādē, kur padomju gados pēc valsts drošības struktūru iejaukšanās tās tika aizliegtas. Tāpēc arī šīs grupas uzstāšanās simboliski uzskatāma par Imanta Kalniņa mūzikas atgriešanos leģendārajā estrādē.

 

Piebalgas novada Kultūras svētku tradīcija aizsākās deviņdesmito gadu sākumā, kad ideja par šādu svētku rīkošanu kopīgi ar pirmo, otro un šo – piecpadsmito - svētku režisori Inesi Rutmani radās Rīgas piebaldzēnu domubiedru grupai teātra zinātnieces Lilijas Dzenes un dramaturga Paula Putniņa vadībā. „Sākumā piebaldzēni piesardzīgi uztvēra jaundzimušo ideju. Bet pēc vairākām kopīgām piebaldzēnu, cēsinieku, rīdzinieku karstām kopsēdēm Piebalgas sabiedrība uzticējās jaunradītajai iecerei un spoži aizdegās pamatidejas aizrauti: svarīgi ne jau citiem un citur, bet gan pašiem un te dzimtajā vietā godā celt sava novada, vienlaicīgi visas tautas kultūras cēlājus un tālumā nesējus”, atceroties svētku idejas dzimšanu, teic Pauls Putniņš. Pirmie Piebalgas novada Kultūras svētki notika Vecpiebalgā 1994.gadā – kā ciemiņiem piedaloties Inešu pagastam. Taču ar katru gadu šajos svētkos piedalīties gribētāju skaits auga – līdz nu jau vērtīgajā pulkā apvienojušies deviņi iepriekšminētie pagasti. 15 gadus katru vasaru vienā no šiem pagastiem tiek rīkoti šie garīgo vērtību godā cēlāji – plašu sabiedrību apvienojošie svētki.

 

Ja pirmos Piebalgas novada Kultūras svētkus apmeklēja toreizējais premjers Māris Gailis, tad piecpadsmitajos svētkos Inešos savu līdzdalību apsolījis pašreizējais Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

 

Informāciju sagatavoja

Indriķis Putniņš

Svētku rīkotāju komitejas pārstāvis

 

Vairāk informācijas:

Inešu pagasta padomes priekšsēdētāja Ella Frīvalde

29188820

 

Tālrunis uzziņām – 4129328Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv