Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.augusts  


Joprojām nav skaidrības par Cēsu slimnīcas turpmāko darbību

Cēsu novada domes 18.augusta sēdē deputāti diskutēja par Cēsu klīnikas turpmāko darbību. Veselības ministrija  Cēsu un arī citām lokālajām slimnīcām otrajā pusgadā samazinājusi valsts finansējums neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai. Pagājušajā gadā Cēsu klīnikā sniegta palīdzība 6216 pacientiem. Veselības norēķinu centra līgumā paredzēts, ka šogad Cēsu klīnikā  valsts apmaksāta veselības aprūpe pienākas vien 3784 pacientiem. Taču šogad, tik daudz pacienti jau ir izārstēti. Ir samazināts lokālajām slimnīcām paredzētais finansējums viena slimnieka aprūpei un bez kāda pamatojuma par 25%  finansējums samazināts arī uzņemšanas nodaļai.

   Pagājušajā nedēļā premjers Valdis Dombrovskis un Veselības ministrs Juris Bārzdiņš bija Cēsīs tika iepazīstināti  ar reālo situāciju slimnīcā un atzina, ka finansējums ir nepietiekams. Abas amatpersonas tikās ar mediķu piketa dalībniekiem, taču konkrētas atbildes uz tiešiem jautājumiem, par finansējuma nodrošināšanu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai, nedeva. Pirms piketa viņi saņēma visu bijušā Cēsu rajona novadu domes priekšsēdētāju parakstītu vēstuli, kurā norādīts, ka Veselības ministrijas darba grupas slēdziens par lokālo slimnīcu saglabāšanu, bijusi fikcija, jo ministrijas finanšu politika tās slēdz. Vēstulē norādīts uz netaisnīgo finansējuma sadali un izteikts aicinājums steidzami pārskatīt lokālo slimnīcu finansēšanas kārtību.

  Šonedēļ protestē arī Ogres un Kuldīgas lokālo slimnīcu mediķi. Interesanti, ka slimnīcās, kas protestē pret šādu Veselības ministrijas finanšu politiku, notiek pēkšņas Veselības inspekcijas pārbaudes. Cēsu slimnīcā īsā laika posmā tādas jau ir bijušas divas, taču nekādus pārkāpumus inspektori neatrada. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pauda neizpratni par valdības vadītāja nostāju: „Piektdien, tiekoties Cēsīs, mēs izskaidrojām situāciju un V. Dombrovskis piekrita mūsu argumentiem tam, ka nedrīkst samazināt tā jau pieticīgo finansējumu lokālajām slimnīcām. Pēc dažām dienām viņš publiski paziņoja, ka problēmas esot tikai tajās slimnīcās, kurās neprot saimniekot!  Bet lokālajām slimnīcām jau tā viena pacienta aprūpei tiek piešķirts krietni mazāk naudas nekā reģionālajām! Šo niecīgo finansējumu vēl nogriež, pie tam tikai lokālajām slimnīcām, bet pārmet pašvaldībām un slimnīcu vadītājiem, ka neprot saimniekot!  Veselības aprūpe ir ļoti nopietna joma un te nav pieļaujamas politiskas spēlītes!”

  SIA „Cēsu klīnika” valdes priekšsēdētājs Guntars Kniksts informēja deputātus, ka vasaras vidū valdībā jau tika pieņemts lēmums par papildus 6,7 miljonu iedalīšanu veselības aprūpei. Šonedēļ panākta koalīcijas vienošanās par vēl 6,1 miljona piešķiršanu. Taču nav zināms kā šī nauda tiks sadalīta, vai tiks paredzēti līdzekļi neatliekamās palīdzības sniegšanai lokālajās slimnīcās. Ir mutiski ministrijas amatpersonu solījumi, ka nauda būs, bet oficiāla apstiprinājuma nav. Tā kā Cēsu klīnika, iebilstot pret netaisnīgo finanšu sadalījumu, nav noslēgusi līgumu ar Veselības norēķinu centru, valsts naudu par pacientu aprūpi tā vairs nesaņem.

    Domes deputāti pieņēma lēmumu, ka Cēsu klīnikai tomēr ir jānoslēdz līgums ar Veselības norēķinu centru, taču līgumam pievienojams protokols, kurā norādīts, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pilnvērtīgu slimnīcas darbu. Ja lokālajām slimnīcām nepieciešamais finansējums netiks piešķirts, septembrī nāksies lemt par neatliekamās medicīniskās palīdzības pārtraukšanu.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv