Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 18.septembris  


Kā mīlēt pusaudzi?

Katrs grib, lai bērns izaug par kārtīgu cilvēku, lai pietiekami labi mācās un uzvedas. Cenšamies mācīt un audzināt. Dažreiz izdodas labi, dažreiz-dari, ko un kā gribi-nesanāk. Rezultātā: sarūgtināti bērni, sāpināti vecāki. Ko darīt? Vai citiem tāpat neiet?

            

Mammas un tēti !!! Vecmāmiņas, vectētiņi, krustmātes!!!

Satiksimies tikai mēs- vecāki, kas audzina pusaudžus- pilsētas domes zālē.

Runāsim par problēmām, kas svarīgas katram, padebatēsim, dalīsimies pieredzē, ieklausīsimies, ko saka speciālisti!

             Skolēni septembrī mācās, mācīsimies arī mēs kļūt par labākiem vecākiem.

Laiks

tēma/vadītājs

27.sep-tembris

17.30

pilsētas domes zālē

Kāpēc meitenēm labāk padodas valodas, bet zēniem- matemātika? Kāpēc meitene dzird visu, zēni tikai daļu no teiktā? Kā palīdzēt mācībās meitenēm, kā zēniem? Debatēsim par meiteņu un zēnu atšķirībām uztveres un mācīšanās procesā. Dzirdētais palīdzēs labāk saprasties arī ar dzīvesbiedru. (vada- Ilze Šulte)

4.oktobrī

17.30

pilsētas domes zālē

 

Mans maigais, paklausīgais bērns kļuvis par spurainu, neizprotamu, brīžam parupju pusaudzi- vairs neklausa, ģērbjas nepieņemami, lieto vārdus, kurus nesaprotu. Meitas uzvedība kļuvusi pavisam nepārvaldāma. Dažreiz pārņem bezpalīdzības sajūta-ko un kā darīt? Kā saprast un kā mīlēt šo cilvēku, kurš dažreiz ir prātīgs kā pieaugušais, bet dažreiz niķojas kā pirmsskolnieks? (vada Inna Rezgale)

18.oktobrī

17.30

pilsētas domes zālē

Neviens cilvēks negrib kļūt par dzērāju, narkomānu. Jaunākajās klasēs bērniem ir noraidoša attieksme pret dzeršanu. Tomēr, bērnam kļūstot par pusaudzi, parādās interese un konstatējam, ka bērns ir dzēris alu ( bet varbūt ko stiprāku?).Klīst informācija, ka var nopirkt narkotikas. Protams, mēs ar lielām cerībām domājam, ka bērns nedzers, nelietos narkotiskās vielas. Un tomēr ar bažām uzdodam jautājumu- vai mans bērns arī ??? Lielais brālis jau dzer. Tēvs arī...Ko darīt? Kā rīkoties, kad konstatējam pirmo lietošanas faktu ?  Kādas īsti izskatās narkotikas? (vada Dzintra Kozaka)

24.oktobrī 17.30

pilsētas domes zālē

 

Pusaudzis smēķē- ko darīt, kā palīdzēt pārtraukt smēķēšanu ( vada Inga Dziļuma no Rīgas atkarības profilakses centra)

Vēl sekos nodarbības

Izpratnes veidošana pusaudžiem par vīrišķību, sievišķību un atbildību ģimenē Vai viegli būt pusaudža tēvam? (vada Arnolds Cerbulis no Rīgas..)

oktobris

 

Bet mana mamma teica, mans tētis teica, skolotāja teica- tā jaunākajās klasēs bērni pamato savus apgalvojumus. Pusaudža vecumā pēkšņi izrādās, ka mēs vairs neesam autoritātes.Un nu bērns saka- mamma, tu neko nesaproti.Ar tevi, tēti, vispār nav iespējams neko sarunāt. Kāpēc tad citi drīkst, bet es-nē???? Šos vārdus papildina izteiksmīga intonācija, acu kustības un sejas mīmika. Seko arī ļoti slikta uzvedība. Kā nezaudēt vecāku autoritāti un  disciplinēt pusaudzi ? (vada Inna Rezgale)

Kā motivēt pusaudzi un palīdzēt viņam labi mācīties un uzvesties?+ iepazīšanās ar pilsētas kārtības noteikumiem.

 

Plkst.17.30 tējas pauzīte, 17.45 sākam nodarbību ; ap 19.30 ejam mājās

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv