Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 27.februāris   Vārda dienu svin: Līvija, Līva, Andra
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 18.septembris  


Cēsu jauniešiem sava māja

17.septembrī Cēsīs Saules ielā 23 tika atklātas Cēsu bērnu un jauniešu kluba „Saules Zootropi” telpas.

2005.gadā Cēsu pilsētas dome pēc Saules ielas mikrorajona bērnu lūguma piešķīra bērniem pašvaldībai piederošajā ēkā telpas (četras istabas), kur pulcēties un pavadīt brīvo laiku pēc mācībām skolā.

Līdz šim brīdim minēto telpu atvēršanai un jauniešu darbības nodrošināšanai ir realizēti trīs Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļas izstrādāti projekti:

1)     projekts „Saules iela”, ko finansēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Ls 4706 apmērā, ar Cēsu pilsētas domes līdzfinansējumu Ls 723. Minētie līdzekļi tika izlietoti jauniešu saliedēšanas pieciem mācību semināriem.

2)     Nīderlandes apvienotā fonda KNHM atbalstīts projekts konkursā „Idejas īstenojas” saņēma Ls 700 telpu iekārtošanai. Par šiem līdzekļiem jaunieši paši pielika aizkarus, iegādājās boksa maisu, sporta ierīces, pakaramos, krēslus, dīvānu, mikroviļņu krāsni, tosteri, tējkannu, dažādus materiālus – audumus un papīru, ar ko bērniem nodarboties, kā arī dažāds galda spēles. Būtiski ir tas, ka bērni un jaunieši paši izvēlējās minētās lietas.

3)     Cēsu rajona padomes finansēts projekts „saules Zootropi mācās darot” Ls 585 apmērā. Projekta ietvaros bērni piedalījās mācību pasākumos, apguva zinības par konfliktiem un kā izvairīties no atkarībām.

 

Visos minētajos projektos jaunieši paši aktīvi līdzdarbojās – kopīgi lika aizkaru stangas, kāra aizkarus, atjaunoja novusa galdu, šuva un atjaunoja spilvenus, sakopa apkārtni, gatavoja ēst. Lai viņiem piešķirtās telpas vienmēr būtu tīras, jaunieši paši rūpējas par to kārtību un uzkopšanu.

Bērniem un jauniešiem piešķirtās telpas aktīvi apmeklē bērni sākot no četriem gadiem un jaunieši līdz pat 20 gadiem.

Ir atzīmējami Saules ielas bērnu un jauniešu pirmie panākumi, jo viņu darbības rezultātā sabiedrībā sāk mainīties priekšstats par Saules ielas mikrorajona tēlu. Bērni ir pierādījuši, ka prot paši rūpēties par savām telpām, aktīvi pavadīt brīvo laiku, organizēt savas aktivitātes un rūpēties viens par otru. „Saules Zootropi” aktīvi piedalījās Cēsu pilsētas domes un projekta „Pēdas” rīkotajā akcijā – talkā, kas notika Cēsīs 15.septembrī, uzvarot nominācijā par interesantākās mantas atrašanu.

„Saules Zootropu” telpu uzturēšanas izdevumus sedz Cēsu pilsētas dome. Pašlaik ar jauniešiem strādā Cēsu bērnu un jauniešu veselības un izglītības centra jauniešu konsultante Māra Liepa – Liepiņa.

„Saules Zootropi” jau ir realizējuši kopīgu projektu ar Cēsu vakara vidusskolas skolēniem, kuri kluba telpās veidoja grafiti zīmējumu.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 4121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv