Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 12.jūlijs   Vārda dienu svin: Indriķis, Ints, Namejs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 18.septembris  


Jauna dzīve piemineklim

19. septembrī Cēsu Lejas kapos tika atklāts atjaunotais piemineklis. Piemineklis veltīts Pirmā pasaules kara laikā mirušajiem 96 Kurzemes un Zemgales bēgļiem, kas no 1915. līdz 1918. gadam apbedīti Cēsīs.

Pieminekļa atjaunošana ir viens no Nīderlandes fonda KNHM projektu grupas „Idejas īstenojas” projektiem, kas ieguvis KNHM finansējumu 1000 EUR apmērā, to realizēja Cēsu pilsētas pensionāru biedrība „Cēsu pensionāri” sadarbojoties ar pilsētas domes speciālistiem.

Pensionāri rīkoja vairākas mazākas talkas, kā arī piedalījušies lielajā Cēsu talkā – „Pēdas iepēdo Cēsīs” un kopā ar domes pārstāvjiem sakopa apkārtni ap pieminekli, izzāģēja krūmus un iekopa zālienu.

Pieminekļa atjaunošanas projekta vadītājs Laimonis Trumpe izteica pateicību visiem, kas iesaistījās darbos, kā arī uzteica tēlnieku Matiasu Jansonu, kas konsultējis par piemērotāko veidu kā atjaunot pieminekli un izgatavojis pieminekļa plāksni. Pirms tam uzraksts bija iekalts piemineklī, tomēr ar laiku tas izzudis un piemineklis zaudējis daļu savas vērtības.  

Projekta „Idejas īstenojas” vadītāja Sandra Capare atzina, ka pensionāru biedrība ir viena no aktīvākajām projektā iesaistītajām grupām un izteica vēlēšanos sadarboties arī turpmāk.

Visi 14 projekti, kas iesaistījušies KNHM rīkotajā „Idejas īstenojas” projektā tiks realizēti līdz 28. septembrim.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

T.: 64121677, 2864386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv