Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 18.septembris  


Cēsu jauniete piedalās ES Jaunatnes konferencē Kiprā

Cēsu novada jauniešu domes priekšsēdētāja Terēze Elpere kopā ar Randu Medni -  projekta ''Strukturētā dialoga īstenošana ES Dānijas un Kipras prezidentūras laikā'' koordinatori un Edmundu Jansonu no Latvijas Studentu apvienības aizstāvēja  Latvijas jauniešu idejas un rekomendācijas Kiprā no 11.-13. septembrim.

 

Kipras prezidentūras laikā Strukturētā dialoga galvenā tēma bija tādu jauniešu iekļaušana, kuriem ir cits etniskais fons. Latvijā Kipras prezidentūras ietvaros tika organizēta aptauja, piecas reģionālās diskusijas un jauniešu forums „Vienoti jaunieši Latvijas attīstībai”, kā rezultātā ir izstrādātas rekomendācijas latviešu un mazākumtautību jauniešu vienotībai un jauniešu līdzdalības uzlabošanai. Šajā procesā izvirzītas četras apakš-tēmas:

 

-Jauniešu līdzdalība neatkarīgi no viņu etniskās izcelsmes,

-Latvijā dzīvojošo jauniešu vienotība,

-Starpkultūru un pilsoniskā izglītība,

-Jauniešiem draudzīgas mediju vides attīstība.

 

Jaunieši piedalījās konferences atklāšanā, kas norisinājās vēsturiskā un iespaidīgā vietā - Famagusta gate, kas ir vieni no trijiem Nikosijas pilsētas vārtiem. Turpinājumā norisinājās dažādas prezentācijas un grupu darbs kādā no septiņām tēmām, piemēram, jauniešu organizācijas, līdzdalība, atbalsta mehānismi un rīki, vienlīdzīgas iespējas un citi. Turpmāko divu dienu garumā norisinājās diskusijas, darbs grupās un rekomendāciju sagatavošana. Kad rekomendācijas bija sagatavotas, norisinājās “viedokļu bulvāris”, kurā arī citu grupu dalībniekiem bija iespējams papildināt rekomendācijas un izcelt labākās.

 

Kopumā ES Jaunatnes konference bija produktīva un interesanta. Jaunieši iepazinās ar citu valstu labajiem piemēriem un ieguva pieredzi, ar kuru dalīsies savās organizācijās, kā arī ar Latvijas jauniešu viedokli un situāciju iepazīstināja citu valstu pārstāvjus.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada jauniešu domes priekšsēdētāja

Terēze ElpereAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv