Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 18.novembris  


Noslēdzies konkurss par kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu izveidi

Apzinot Cēsu interesantās vietas ar savdabīgu kultūras un vēstures mantojumu, Cēsu kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu konkursā izvērtēšanai tika iesniegti 6 pieteikumi.

 

Izvērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” projektu vadītāja Ilona Asare, nodaļas „Tūrisma informācijas un attīstības centrs” vadītāja Andra Magone un nodaļas „Cēsu Vēstures un mākslas muzejs” vadītāja Dace Tabūne, vērtēšanas procesā ņēma vērā idejas oriģinalitāti, informācijas bagātību par izvēlētājiem objektiem, maršruta kartogrāfisko attēlojumu, foto un video materiālu daudzveidību.

 

Godalgoto 1.vietu ieņem maršruts „Cēsu vecpilsētas māju stāsti”. Iniciatīvas grupas dalībnieki: Ilze Žagare, Kristīne Timermane-Malēja, Dita Trapenciere, ieguldījuši daudz darba, lai savāktu nozīmīgu informāciju ne tikai no brīvi pieejamiem materiāliem, bet arī aptaujājot Cēsu iedzīvotājus. Stāsti satur vēsturisku informāciju un uzrunā katru klausītāju. Ar Tallink atbalstu, konkursa uzvarētāji dosies jūras ceļojumā ar kuģi uz Stokholmu.

 

Žūrijas uzmanību un sajūsmu par oriģinalitāti izpelnījās arī Mairitas Kaņepes un Ineses Majores izstrādātā atraktīvā ekskursija „Cēsis – Latvijas Holivuda”. Maršruts veidots par vietām, kur Cēsīs uzņemtas zināmas un skatītāju iemīļotas filmas „Sprīdītis”, „Purva bridējs”, „Vecā jūrnieka ligzda”, „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” u.c. Ekskursija paredz atsevišķu filmu spilgtāko epizožu izspēlēšanu.

 

Iesniegto maršrutu vidū bija arī tematiskā taka ”Pa tēlnieku Jansonu dzimtas mājām”, kājnieku maršruts „Kas leģendām pa pēdām”, interesants pastaigu maršruts pa Gaujas piekrasti un arī vairāki tradicionāli piedāvājumi, kas saistās ar Cēsu pieminekļu apskati.

 

Dalībnieku apbalvošana notiks 18.novembrī plkst.13:00 Cēsu Jaunajā pilī kopā ar Ginta Šķendera izstādes „Cēsis pastkartēs” atklāšanu. Balvas sarūpētas ar A/S Cēsu Alus, Tallink, Ozolkalna, apgāda Zvaigzne ABC atbalstu.

 

Godalgotie maršruti, kopīgi sadarbojoties autoriem un Tūrisma informācijas centra speciālistiem, tiks pilnveidoti, apstrādāti un piedāvāti Cēsu viesiem.

 

P/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsaka pateicību konkursa dalībniekiem: Annai Kupčei, brīvprātīgo darba grupai „Zaļā tauta”, Kristapam Guščam, Artūram Mednim, Mairitai Kaņepei, Inesei Majorei un Vecpilsētas interešu grupai, par atsaucību un drosmi radošu ideju ģenerēšanā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv