Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 19.janvāris  


Izdota grāmata par Cēsu viduslaiku pils dārgumiem

Cēsis, 19.01.2007.

 

Klajā nākusi Zigrīdas Apalas un Kristīnes Ducmanes sarakstītā grāmata „Cēsu pils dārgumi”, kuras izdevēja ir Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs”. 17.janvārī Cēsu Izstāžu namā notika grāmatas prezentācija.

Cēsu pils ir nostāstiem un leģendām apvīta viduslaiku lieciniece, par kuru joprojām interesējas arheologi un kura allaž sagādā pārsteidzošus atklājumus, ļaujot apzināt senatnes notikumus. Kopš 1974. gada, kad tika uzsākta sistemātiska Cēsu pilsdrupu arheoloģiskā izpēte, iegūti daudzi pārsteidzoši atradumi, no kuriem iespaidīgākos var apskatīt Cēsu Vēstures un mākslas muzejā pirms trim gadiem atklātajā izstādē ar tādu pašu nosaukumu „Cēsu pils dārgumi”. Jaunā grāmata ir kā apstiprinājums un papildinājums izstādē skatāmajam.

Kā izstāde, tā grāmata ar bagātu ilustratīvo materiālu sniedz ieskatu pils arheoloģiskās izpētes gaitā iegūto atradumu klāstā, raksturojot gan dažādas senlietu kategorijas, gan īpašus vienreizējus atradumus – seno naudu, zelta un sudraba lietas, bruņas un dažādus saimniecībā lietotos viduslaiku priekšmetus. Īpašs stāsts grāmatā ir par monētu kolekciju – visām Cēsu pilsdrupu arheoloģiskajos izrakumos atrastajām un pirmo reizi pilnībā izvērtētajām 1790 senajām monētām, kas kaltas laikā no 13. līdz 17. gadsimtam.

Grāmatas autore LU Latvijas vēstures institūta pētniece Z.Apala ir Cēsu arheoloģiskās izpētes vadītāja, kura jau vairāk kā 30 vasaras ir strādājusi Cēsu pilsdrupās, lai arvien atklātu ko jaunu par viduslaiku pils vēsturi.

 

Grāmata „Cēsu pils dārgumi” ir sagatavota ar Eiropas Kopienas un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Šobrīd grāmata lasītājiem pieejama Cēsu pilsētas bibliotēkās, kā arī tiks dāvināta visām pilsētas skolām. Laika gaitā iecerēts grāmatu pārpublicēt gan latviešu, gan angļu valodā, lai to varētu iegādāties ikviens interesents.

 

 

Foto: Grāmatas autores Zigrīda Apala (no labās) un Kristīne Ducmane grāmatas prezentācijas pasākumā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv