Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 19.janvāris  


Cēsu gulbīšu skaits pieaug

2008.gada decembrī Cēsu gulbīšu skaits palielinājies vēl par vienu jaunu putnu, un šobrīd Cēsu pilsētas gulbju ziemas mājiņā mitinās jau seši gulbīši. Iepriekšējie divi pāri – Pils paraka dīķa saimnieki Maija un Pēteris un Maija parka saimnieki - Odīlija un Zigfrīds tagad dzīvo kopā ar diviem jaunpienācējiem.

 

Tas, ka cēsniekiem ir īpaša mīlestība pret dzīvniekiem nav tikai fakts. Vēl nesen pilsētas iedzīvotāji Dārzniecības ielā stādināja automašīnas, lai tās nesabrauktu jauno gulbēnu, kas no Dubinskas dīķa rikšoja prom tieši pa ielas vidu. Atbildīgie speciālisti putnu noķēra un aizgādāja uz gulbju ziemas mājiņu.

 

Vēlāk, kad jau visi pieci gulbji dzīvo ziemas mājā un sildījušies, Cēsu pilsētas dome ar palīgiem aicināta doties pēc vēl viena gulbja uz Priekuļu pagastu. Tur kāds jauns putns nevarēja palidot un, iemaldījies kādā zirgu stallī, uzsācis patstāvīgu dzīvi. Arī šis gulbītis aizgādāts uz Cēsu gulbju ziemas māju un pavasarī ārā laidīs jau sešus skaistos putnus.  

 

Speciālisti vēsta, ka pavasarī putni dosies uz saviem ierastajiem dīķiem un vērošot, ko dara jaunpienācēji, kam gan pašlaik vēl nav vārdu, abi jaunpienācēji ir ne vairāk kā divus gadus veci.

 

Visiem gulbīšiem tiek nodrošināta gan veselīga pārtika gan pienācīgi un silti pārziemošanas apstākļi. Putnu kopšanu un barošanu veic z/s „Kliģeni” darbinieki un gulbīšu ziemas mājiņa ir izremontēta pateicoties Cēsu pilsētas uzņēmējiem.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv