Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 19.janvāris  


Cēsu pašvaldības darba kalendārs 20.-23.janvārim

Otrdiena, 20. janvāris

Cēsu pilsētā notiek 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Tiek pasniegtas Barikāžu aizstāvju nozīmītes barikāžu atbalstītājiem; Cēsīs, Vienības laukumā deg simbolisks ugunskurs.

 

Pasniegs piemiņas zīmi 651 barikāžu dalībniekam Cēsu pusē. Otrdien, 20.janvārī, svinīgos pasākumos Cēsīs un Raiskuma pagastā 178 Latvijas neatkarības aizstāvjiem pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Piemiņas zīmes valde nolēmusi apbalvošanas pasākumos Cēsīs un Cēsu rajonā, Līvānos, Preiļos, Ķegumā, Rīgā un Rīgas rajonā, Bauskā un Bauskas rajonā šī gada janvārī un februārī apbalvojumu pasniegt kopumā 1348 Latvijas neatkarības aizstāvjiem. Apbalvojumu piešķir piemiņas zīmes valde, kuru vada Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un Saeimas priekšsēdētāja aicināti četri valdes locekļi - 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins. 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus. Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti 21 061 barikāžu dalībnieks. Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

 

Otrdien, 20.janvārī, plkst.16.00 apbalvošanas pasākums notiks Cēsu izstāžu namā, Pils laukumā 7, bet plkst.19.00 - Raiskuma sanatorijas internātpamatskolā, Dzelmēs-5.

 

Trešdiena, 21.janvāris

Biedrība „CultureLab” aicina Vidzemes kultūras darbiniekus uz semināru “Starptautiskā kultūras sadarbība – iespējas un izaicinājumi” Cēsu Kultūras centrā.

Semināra laikā varēs uzzināt ne tikai teorētiskus apsvērumus par starptautiskas sadarbības veidošanas principiem, bet arī praktiskus padomus. Savā pieredzē dalīsies Gundega Laiviņa, Jaunā teātra institūta direktore, starptautisku kultūras pasākumu kuratore un 2001.gada Rīgas Eiropas kultūras mēneša vadītāja.

Francijas kultūras centra un Gētes institūta vadītāji stāstīs par kultūras sadarbības iespējām ar Franciju un Vāciju. Vidzemes kultūras organizācijas uzzinās, kā var līdzdarboties Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 projektā, tā kā Cēsīs un Vidzemē šogad noris nopietns darbs Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursa otrās kārtas pieteikuma sagatavošanai.

Semināra laikā noritēs CultureLab jaunizdotās grāmatas - Dragana Klaiča ceļveža starptautiskai kultūras sadarbībai “Iztēle bez robežām” prezentācija. Seminārs tiek rīkots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes programmas atbalstu. Dalība seminārā ir bez maksas!

Interesentus lūdz pieteikties līdz 15.janvārim, atsūtot pieteikuma e-pastu uz info@culturelab.com.

Semināra programma:

10:30  Reģistrēšanās

11:00  Starptautiskā kultūras sadarbība teorijā un praksē
Gundega Laiviņa, Jaunā Teātra institūta direktore

12:15 Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014 – iespējas Vidzemes kultūras organizācijām.
Ilona Asare, projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” koordinatore

13:00 – 13:30Pusdienu pauze

13:30  Francijas kultūras centra kultūras sadarbības projekti Latvijā Francijas Kultūras centra direktors, padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos Žans-Luiss Lepretrs (Nodrošināts tulkojums latviešu valodā).

14:15  Vidzemes plānošanas reģiona sadarbība kultūras jomā ar Francijas Lejasreinas departamentu

Dace Resele, Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības koordinatore

14:30  Gētes institūta kultūras sadarbības projekti Latvijā  

Gētes institūta Rīgā direktors Ulrihs Everdings (Nodrošināts tulkojums latviešu valodā).

15:15  Diskusija ar lektoriem.

Neformālas sarunas un kafija.

Papildu informācija: Ilona Asare, Tel.64122431, 26011102.E-pasts: ilona@kulturcentrs.lv.

 

Cēsu Kultūras centrā tiksies Vidzemes Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta koordinatori, lai turpinātu darbu pie Vidzemes pieteikuma sagatavošanas Eiropas Kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014. gadā.

 

Ar barikāžu piemiņas zīmi apbalvos 291 barikāžu dalībnieku no vairākiem Cēsu rajona pagastiem. Apbalvošanas pasākums Priekuļu pagasta kultūras namā, Selekcijas ielā 6a, notiks plkst.16.00, bet Cēsu kultūras centrā, Raunas ielā 12, plkst.18.00.

 

 

Ceturtdiena. 22.janvāris

 

Cēsu pilsētas domes sēde plkst.14.00. Cēsu pilsētas domes sēdē lems par „Cēsis - Eiropas Kultūras galvaspilsēta” komitejas organizacionālo struktūru un sastāva apstiprināšanu. Organizatoriskajā komisijā darbosies Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks, Cēsu pilsētas domes izpilddirektors, Cēsu pilsētas domes Finanšu nodaļas vadītājs, Cēsu pilsētas domes Attīstības plānošanas nodaļas vadītājs, Cēsu Kultūras centra direktors, Vidzemes Vēstures Tūrisma centra direktors, kā arī divi konsultanti - Leonarda Ķestere un Juris Žagars. Vēl sēdē izskatīs jautājumu par pašvaldības līdzfinansējumu projektam ”Lietusūdens akumulācijas dīķa izbūve pie  Lapsu un Vaives ielas  krustojumā„, kā arī lems par sadarbības līguma noslēgšanu ar Biedrību „Biznesa Inkubators Cēsis” un citiem aktuāliem jautājumiem.

 

22.-24.01. Jauno grāmatu izstāde Cēsu Centrālās bibliotēkas Abonementā. Lasītājiem iespēja iepazīties ar bibliotēkā saņemtajām jaunajām grāmatām. Uz interesējošajām grāmatām var pierakstīties.

 

 

 

23.janvāris, piektdiena

Būvvaldes sēde plkst.13.00

 

 

 

Dažāda informācija:

 

25.janvāris, svētdiena

No 25. līdz 27.janvārim Cēsis apmeklēs Polijas pilsētas Konstancin-Jeziorna viesu delegācija. Cēsīs trīs dienas uzturēsies Konstancin-Jeziorna pilsētas mērs, viņa vietnieks, divi deputāti un ārējo sakaru koordinatore.

 

Polijas pilsētas delegācija Cēsīs ierodas ar mērķi veidot tālākas sadarbības iespējas. Kā stāsta pilsētas pārstāvji, Cēsis viņi atraduši paši, un tālumā apjūsmoto dabu un kultūrvēsturisko mantojumu labprāt apskatītu arī klātienē Cēsu ainavās un ikdienā.

 

Pirmdien, 26.janvārī Cēsīs viesi apmeklēs Cēsu 2.visusskolu un tiksies ar jauniešiem, kas apgūst poļu valodu, Cēsu 1.pamatskolā interesēsies par koru sadarbību un mūzikas apmācību iespējām, dosies ekskursijā pa Cēsīm, Viduslaiku, Jauno pili, apmeklēs galeriju „Vecpilsēta”. Delegācijas vizītes programmā iekļauts arī Cēsu bērnu un jauniešu interešu centra apmeklējums, Snowborda skolas nodarbības apmeklējums Ozolkalnā, Žagarkalnā, savukārt otrdien, 27.janvārī dosies vizītē uz Cēsu pilsētas sporta halli, Cēsu pilsētas mākslas skolu un Cēsu 2.pamatksolu.

 

Konstancin-Jeziorna atrodas 20 km no Varšavas, kuru kā mājvietu izvēlējušies Varšavas bagātie cilvēki. Pilsētā ir izvietoti populāri SPA centri, skaista daba, tajā dzīvo 23 000 iedzīvotāji, pašvaldības notikumus lemj 21 domes deputāts. Pilsētā ir tipogrāfija, vairākas lielas slimnīcas, amerikāņu skola - lietas, ko pilsētas pārstāvji min kā galveno nodarbošanos. Attīstības prioritātes pilsētā ir jaunas investīcijas, komunikāciju uzlabošana un ceļu sakārtošana.

 

 

 

 

Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļa ir izstrādājusi un iesniegusi LR Bērnu un ģimenes lietu ministrijai projekta „Roku rokā bērna atbalstam” 2.kārtas pieteikumu. Projekts paredz iesāktā darba turpināšanu Cēsu pilsētas pamatskolā, jaunas datorprogrammas izstrādi vienotas uzvedības uzskaitei skolā, kā arī pasākumu organizēšanu projekta rezultātu prezentēšanai. Projekts visu finansējumu Ls 7630 apmērā saņem no BĢLM.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

T.64121677 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv