Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 19.februāris  


Cēsu novada pašvaldība kā nepatiesu noraida Finanšu ministrijas pausto informāciju


 

 

Cēsu novada pašvaldība ir neizpratnē par LR Finanšu ministrijas ziņojumā Ministru prezidentam pausto apgalvojumu, ka neskatoties uz taupības pasākumiem un aizliegumiem, vairākas pašvaldības, tajā skaitā arī Cēsu novada pašvaldība, pērn turpinājušas maksāt prēmijas un veikušas citus likumā neatļautus tēriņus un noraida to kā nepatiesu.

 

„Finanšu ministrijas ziņojumā paustā informācija ir nepatiesa. Līdz šim esam godprātīgi pildījuši visus Finanšu ministrijas noteiktos nosacījumus un rīkojumus attiecībā uz pabalstu ierobežošanu. Ar nožēlu jāsecina, ka tiek publicēti atsevišķi no pašvaldības dokumentiem izrauti teikumi, neiepazīstoties ar visu dokumentu kopumā un neiedziļinoties, ka nekāda veida pabalsti vai citāda stimulēšana nav pieļauta un paredzēta.”

 

Finanšu ministrijas ziņojumā teikts: „Cēsu novada domes 2009.gada 1.jūlija darba samaksas nolikums paredz priekšsēdētājam un priekšsēdētāja vietniekam piemaksu veselības uzlabošanai 1,5 amatalgas apmērā, pabalstu ilgstošas slimības gadījumā, priekšsēdētājam, priekšsēdētāja vietniekam un izpilddirektoram - gada piemaksas.”

 

Uz šo Cēsu novada pašvaldība norāda, ka Cēsu novadā pašvaldības darba samaksa noteikta ar Cēsu novada domes 01.07.2009. lēmumu apstiprinātajos Darba samaksas noteikumos nevis nolikumā. Priekšsēdētājam un priekšsēdētāja vietniekam piemaksas veselības uzlabošanai 1,5 amatalgas apmērā, pabalstu ilgstošas slimības gadījumā, priekšsēdētājam, priekšsēdētāja vietniekam un izpilddirektoram - gada piemaksas - noteiktas, bet, saskaņā ar šo pašu Darba samaksas noteikumu 10.1.punktu, netiek piemērotas. Lai sāktu piemērot iepriekš norādītos pabalstus, Cēsu novada domei jālemj atsevišķi. Līdz šim šāds lēmums nav pieņemts un atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam līdz 2012.gadam nav atļauts pieņemt.

 

Cēsu novada pašvaldība uzsver, ka atbilstoši Darba samaksas noteikumiem Cēsu novada pašvaldībā pilnībā tika ierobežota jebkāda veida prēmiju, atvaļinājuma pabalstu, pabalstu nozīmīgās dzīves jubilejās un citu pabalstu, kuri bija pretrunā ar likumu "Par valsts un pašvaldību amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā izmaksas.

 

„Uzskatām, ka šis ir pašvaldības reputācijas jautājums, kas nevar palikt bez ievērības. Tāpēc aicināšu Finanšu ministriju veikt rūpīgu informācijas pārbaudi un atsaukt nepatiesus apgalvojumus,” pauž Cēsu novada domes priekšsēdētājs.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv