Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 19.marts  


Cēsīs viesojas starptautiskā ROTARI prezidents


Starptautiskā Rotari prezidentam Džonam Kenijam ar kundzi Džūnu Latvijā plānota plaša programma, kuras laikā viņš iepazīsies ar Rotari darbību un paveikto, tiksies ar visu Latvijas Rotari klubu vadītājiem un rotariešiem. Latvijas rotariešiem tā ir vienreizēja iespēja paplašināt savu redzes viedokli par Rotari kustību pasaulē un, pārrunājot dažādos savstarpēji interesējošos jautājumus, dalīties pasaules rotariešu pieredzē.

Savā 105.gadu pastāvēšanas laikā Starptautiskā Rotari kustība(dibināta 1905.gada 23.februārī) ir kļuvusi patiesi plaši pazīstama. 1917.gadā izveidotais Rotari fonds savā pastāvēšanas laikā ir piešķīris gan stipendijas vienu gadu ilgām akadēmiskām studijām, izveidojis studiju grupu apmaiņas programmas(GSE), Papildus piešķīrumus(Matching Grants) un ieguldījis līdzekļus daudzos citos labdarības projektos visā pasaulē. Rotari kustības 75 gadu jubilejā tika uzsākta t.s.3H(Health, Hunger, Humanity – Veselība, trūkums, humanitāte) kampaņa, kuras laikā rotarieši ziedoja ap 8 milj. ASV dolāru. Ar šo līdzekļu palīdzību uzsāka vakcināciju jaunattīstības valstīs, kas vēlāk turpinājās PolioPlus kampaņā. Fonda līdzekļi tiek papildināti, izmantojot centralizēti organizētus ziedojumu vākšanas pasākumus. Ar Starptautiskā Rotari fonda Papildus piešķīrumiem tiek atbalstīti daudzi dažādi labdarības un labas gribas projekti visā pasaulē. Arī Latvijā.

Iespaidus par Rotari projektiem RI prezidents Džons Kenijs ar kundzi Džūnu iegūs š.g. 22.martā, apmeklējot arī Cēsis. Viņš apskatīts Cēsu 4.PII Bērnu rotaļu laukumu, kura rekonstrukcijā ieguldīti Linčepingas septiņu Rotari klubu un RI fonda Papildus piešķīruma līdzekļi un vērtēs paveikto Cēsu sanatorijas internātskolā(Cēsu meža skolā). Starptautiskā Rotari kustības darbības principi balstās uz pašaizliedzīgu rotariešu kalpošanu sadarbībā ar Rotari klubiem pasaulē, citām sabiedriskajām organizācijām un vietējām pašvaldībām. Arī šie projekti ir vietējo rotariešu veiksmīgas sadarbības darba rezultāti.

Starptautiskā Rotari prezidentam būs tikšanās ar Cēsu Rotari kluba biedriem un Cēsu novada pašvaldības vadītājiem.

Cēsu Rotari klubam šis ir jubilejas gads, jo 17.jūnijā apritēs tieši 10 gadi kopš Cēsu Rotari kluba starptautiskās atzīšanas dienas. Apliecinot visu cieņu, mums ar gandarījumu jāatzīst, ka tas ir liels gods, tikties un runāt ar vienas no lielākās labdarības organizācijas vadītājiem pasaulē.

Šī Rotari gada moto ir „Rotari nākotne ir mūsu rokās”. Domāju, ka ikvienam ir skaidrs, ka visa sākums kustībai ir ikviena kluba biedra aktīva darbība. It sevišķi pašreiz, pārvarot pārejošo grūtību laiku. Šinī 2009.-2010.Rotari gadā Cēsu Rotari klubs iesaistījās projektā „Atbalstīsim mūsu skolas”, virzot konkrēto darbību maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu brīvpusdienām novada vispārizglītojošās skolās. Neskatoties uz to, ka pašvaldība ir piešķīrusi finansējumu brīvpusdienām skolās lielākai daļai maznodrošināto bērniem, tomēr šajā grūtajā laikā ir nepieciešams arī citu atbalsts. Mūsu ideju atbalstīja apgabala gubernators Leifs Karlsons(Leif R Carlsson) un līdzekļu vākšanā brīvpusdienām ir iesaistījušies četri Vestervikas Rotari klubi no Zviedrijas(Vastervik RC, Vastervik-Arhipelag RC, Vastervik-Tjust RC un Norra Tjust RC). Brīvpusdienu projektam ir ziedojuši visi Cēsu rotarieši, Cēsu vecpilsētas aptieka un citi. Projekta vadītāja no zviedru puses, bijusī apgabala gubernatore Margareta Kalgrēna, sadarbībā Vestrvikas Rotari klubiem, iedrošināja mūsu klubu pievienoties šī projekta virzīšanai Papildus piešķīrumam no RI fonda.  Šis darbs turpinās.

 

Kārlis Tomsons

Cēsu Rotari klubs

Mob. 29230481; karlis.tomsons@inbox.lv;

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv